Zamknij

REKLAMA
09:00, 21.07.2020
"Szaleństwo tłumów" to prowokująca i błyskotliwie napisana książka autora bestsellerowej "Przedziwnej śmierci Europy", która ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Douglas Murray zajmuje się najbardziej spornymi problemami XXI wieku: seksualnością, płcią, technologią i rasą. Ujawnia zdumiewające wojny kulturowe toczone w miejscach pracy, szkołach i domach w imię sprawiedliwości społecznej i polityki tożsamości.
12:00, 20.07.2020
Na początku czerwca dotarła do mnie mądra i interesująca książka. Może nawet traktat filozoficzny. To wydana przez zacną FRONDĘ pozycja pt. "Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu".
11:00, 20.07.2020
Jakiś czas temu na łamach Pulsu Ciechanowa w imieniu mieszkańców Koźniewa Wielkiego apelowaliśmy o to, aby ocalić od zapomnienia zabytkowy dwór modrzewiowy, będący prawdziwą i unikalną perełką naszego regionu. Dziś znowu na chwilę zatrzymamy się w starym parku, ponieważ od naszego ostatniego spotkania w październiku zmieniło się wiele, a to, co ma się jeszcze wydarzyć napawa wielkim optymizmem.
09:00, 19.07.2020
Właśnie teraz w lipcu 2025 roku mimo zbliżającego się końca świata, środowisko kulturalno-naukowe nie zaprzestało aktywności, a przeciwnie. Niezwykle ważnym wydarzeniem w regionie stało się kolejne spotkanie z cyklu "Szabas w Muzeum", podczas którego późnym wieczorem w ostatni piątek przeprowadzono konferencję pt. "Czarownictwo od Starożytności do dzisiaj".
14:00, 13.06.2020
Na niewielkim dziś obszarze dawnego majątku w Ślubowie w gminie Sońsk znajdziemy "kawał historii". Kontynuując naszą wyprawę rowerową po najciekawszych zakątkach regionu, dotrzemy wreszcie do ogrodzonego parku i urokliwej zabytkowej kapliczki, będącej prawdziwą perełką architektury drewnianej (szerzej w kolejnym numerze).
1
15:00, 12.06.2020
Tematem czerwcowych rozważań jest obowiązek parafian Kościoła Rzymskokatolickiego w kwestii finansowego łożenia na potrzeby parafii.
13:00, 12.06.2020
Choć zbliża się koniec świata, teraz z czerwcu 2025 roku nadal w Dziudzianowie uwaga opinii publicznej skupia się na zapowiedzianej tam książce o tematyce związanej z opozycją antykomunistyczną. Ale pojawiły się też głosy, że przed końcem świata należy wydać historyczną książkę o ekipie dziudzianowskich ćwikłowych buraków z ulicy Ogórskiej, która przedstawi co się u nich wyczyniało w epoce przełomu historycznego.
12:00, 12.06.2020
Piszę recenzje książek pojawiających się na rynku czytelniczym już od dobrych kilku lat. Z reguły o pozycjach poważnych, poruszających tematy trudne i ważkie: historyczne, wojenne, tyczące martyrologii całych narodów - zwłaszcza zaś polskiego, opowiadające o wielkich, epokowych wydarzeniach oraz odważnych i charyzmatycznych ludziach. Tym razem, na "pandemiczną koronawirusową labę" proponuję pozycję zdecydowanie inną.
11:00, 12.06.2020
Erzsebet Galgóczy otrzymała od Boga szczególny dar jakim jest bycie mistykiem. Staje w tym samym szeregu co św. o. Pio, Ignacy Loyola czy Faustyna Kowalska...
13:00, 21.05.2020
Czy nauki ojca Anthony'ego de Mello są odpowiednie dla katolika? To pytanie często pojawia się w kontekście zapisków tego hinduskiego jezuity. Aby samemu rozsądzić o co chodzi w kontrowersjach związanych z tą twórczością należy sięgnąć po jego książki. Wydawnictwo ZYSK i S-KA posiada bogatą ofertę prac autorstwa de Mello. Jedną z nich jest "Wezwanie do miłości".
08:00, 20.05.2020
Mimo niezdrowej atmosfery w kraju, ciechanowscy samorządowcy i ludowcy nie zapomnieli o Święcie Narodowym Trzeciego Maja.
14:00, 18.05.2020
Pod koniec minionego roku miałem olbrzymią przyjemność przeczytać i zrecenzować wspaniałą książkę pt. "Ostatnie dni polskiego Lwowa". Ukazała się w numerze bożonarodzeniowym. Ponoć się spodobała Czytelnikom, autorom i wydawnictwu. Już wtedy, jeszcze półoficjalnie, dowiedziałem się z Wydawnictwa FRONDA, które tamto dzieło wydało, że cykl o Kresowych metropoliach, które to były prawdziwymi perłami Rzeczypospolitej, o ile "chwyci" będzie kontynuowany. Jako następną z nich duet autorski Sławomir Koper - Tomasz Stańczyk wziął, co chyba oczywiste - Wilno.
12:00, 18.05.2020
Właśnie teraz w maju 2025 roku nie zważając na zbliżający się koniec świata, opinia publiczna Dziudzianowa w podnieceniu oczekuje na wydanie sensacyjnej książki, o której już wspominaliśmy w poprzednim wydaniu PULSU.
10:00, 16.05.2020
Kolejnym miejscem z naszego regionu, do którego warto czasami "zabłądzić", np. podczas wyprawy rowerowej, jest tzw. Łopacińska Pustelnia. To nie tylko zabytek, chociaż i tego miana nie można jej odmówić. Kapliczka - niegdyś zapomniana - dziś odzyskuje swój dawny blask dzięki ludziom, którzy z własnej woli dbają o nią i starają się pokazać innym jej piękno i cudowne właściwości.
10:00, 14.04.2020
Na rynku księgarskim pojawiła się dość zaskakująca biografia nieśmiertelnego mistrza polskiej komedii filmowej - Stanisława Barei. Jej autor Maciej Replewicz podjął się niesamowicie trudnego zadania, bo jak opisać nietuzinkowego człowieka, który wymyka się całkowicie wszelkim schematom?