Zamknij
REKLAMA
14:00, 18.10.2020
Całun Turyński. Tajemnicze płótno: dla jednych największa relikwia chrześcijaństwa, dla innych - średniowieczny falsyfikat. Mimo upartych prób racjonalistów, nie udało się odtworzyć sposobu, w jaki utrwalił się na płótnie wizerunek tajemniczego Mężczyzny z Całunu. Najnowsze wyniki badań prezentuje czytelnikom Jan Stefan Jaworski - emerytowany profesor chemii Uniwersytetu Warszawskiego w książce pt. "Prawdziwe oblicze Boga".
12:00, 18.10.2020
Wojny i poprzedzające ją często błyskotliwe, ale też brutalne gry wywiadów i kontrwywiadów są wpisane w historię świata i ludzkości od kiedy to Bóg dokonał dzieła stworzenia.
10:00, 18.10.2020
Pomimo straszliwych perspektyw i nadciągającego upadku wraz z nastaniem ery Sodomy i Gomory, teraz w październiku 2027 roku kwitnie życie kulturalno-naukowe w regionie. Trwają występy artystyczne, poetki deklamują, malarze malują, wędkarze wędkują, a poczty sztandarowe asystują. W ostatni zaś piątek wieczorem przeprowadzono kolejną sesję szabasową, tym razem nie w Muzeum (właśnie aranżują tam nową wystawę poświęconą Diabłu ze Stryjewka), lecz w Bibliotece, stąd obecna nazwa eventu "Szabas w Bibliotece".
10:00, 17.10.2020
W niedzielę - 13 września srebrny jubileusz posługi kapłańskiej obchodził ks. Ireneusz Cielicki - Proboszcz parafii Gąsocin. Czy 25 lat to dużo? Wydaje się, że tak. Jest to przecież ćwierć wieku. Jednak sprawując jubileuszową Mszę Św. przed oczami na pewno pojawiają się wspomnienia z prymicji i wtedy wydaje się, że to było tak niedawno...
12:00, 21.09.2020
Informacje o najgłośniejszych i najbardziej wiarygodnych przepowiedniach w dziejach zaprezentowali w książce "Czas dobiega końca. Wielkie przepowiednie dla Polski i świata" Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński. Ten imponujący zbiór zawiera opis ponad 80 wizjonerów ze wszystkich kontynentów oraz ponad 100 przesłań, napomnień i przepowiedni.
10:00, 21.09.2020
Sport był i jest moim życiowym hobby od kiedy sięgam pamięcią. To zatem już prawie siedemdziesiąt lat. Kiedy miałem ich pięć to z wypiekami na twarzy słuchałem w radiu transmisji z Wyścigu Pokoju, a ze swym Tatą chodziłem na mecze piłkarskie, grającego wtedy w B - klasie ciechanowskiego Juranda.
16:00, 20.09.2020
Mimo proroctwa Malachiasza i nadciągającego końca świata, teraz we wrześniu 2025 roku nadal trwa rozwój gminy Reguloloment na ziemi dziudzianowskiej. Ostatnio przy głównej ulicy osady Zulmnierzyc postawiono lustro okrągłe wypukłe i od razu ujawnił się jego zdumiewający charakter. Po raz pierwszy zwierciadło pokazało swą moc gdy podeszła do niego rozwódka, która po tym jak trzydzieści lat temu wygnała męża i ograbiła go z majątku, nie mogła od tamtej pory znaleźć następnego chłopa. Zbliżając się poczuła w sobie dziwne ciepło i usłyszała słowa. Podniecona pojechała do Dziudzianowa i zaraz poznała przystojnego emeryta, z którym po dwóch dniach zawarła konkubinat. Już nie sypia sama i ma znowu mena.
14:00, 19.09.2020
O Podlasiu krążą legendy. W Internecie nie trudno zauważyć, że ten region stał się absolutnym numerem jeden, jeśli chodzi o żarty, czy tworzenie memów. Podział Polski na część A i B od jakiegoś czasu przestaje funkcjonować. W ogóle wiele rzeczy, które dawniej były proste, logiczne i nikogo nie urażały, dziś stały się tematami kontrowersyjnymi. Nie ma już ciasta "murzynka", bo jest rasistowskie. Sosu cygańskiego też wkrótce nie będzie, bo jest niepoprawny politycznie i powoduje pejoratywne skojarzenia. Następne będą pewnie pierogi ruskie i karp po żydowsku. Jakie to szczęście, że nazwa nie wpływa na smak, inaczej wszystko stałoby się mdłe.
22:18, 10.09.2020
Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 10.09.2020 r. -liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 97/(11) -liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 6/(1) -liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 -liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 0/(0) -liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba):0/(0) -liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba): 24/(1) -liczba zgonów powiązanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0/(0) -liczba ozdrowieńców /(ostatnia doba): 18/(0)
11:00, 19.08.2020
Dzięki Wydawnictwu FRONDA ukazała się kolejna książka Szymona Nowaka - autora cenionych publikacji poświęconych Żołnierzom Wyklętym. Tym razem opowiada ona o wspaniałym lekarzu ratującym dopiero co wyzwolonych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
10:00, 19.08.2020
Kolejny, już trzeci tom serii "Mistycy i Wizjonerzy" Wydawnictwa FRONDA trafił na rynek księgarski. Tym razem jest to książka Tomasza Terlikowskiego pt. "Ursula de Jesus. Cierpienia dusz czyśćcowych w relacji XVII-wiecznej mistyczki z Peru".
09:00, 19.08.2020
Koniec świata się zbliża, a wydarzenia gonią wydarzenia jak gdyby nic. Właśnie teraz w sierpniu 2025 roku w pobliżu Dziudzianowa, które leży na historycznym Burakowiu, otwarto nowy most na rzece Pulpolmonica w Zulmnierzycu w gminie Reguloloment. Mieszkańcy są dumni i się cieszą, jednak radość zakłóca wspomnienie długiego czasu, kiedy w gminie nic się nie działo i dużo można było zrobić, a nie zrobiono.
1
11:00, 18.08.2020
W związku z wynikiem tegorocznych wyborów prezydenckich, tematem rozważań na miesiąc sierpień jest kwestia wielokulturowości i liberalizmu Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce.
14:00, 17.08.2020
Dziś podążając dalej szlakiem architektury drewnianej znowu na moment zatrzymamy się w Ślubowie. Tak, jak pisałam w czerwcu dworu już nie ma, ale warto tutaj zajrzeć, aby zobaczyć prawdziwą "perełkę", która w dodatku kryje w sobie kilka ciekawych mniejszych skarbów. Mowa oczywiście o kaplicy dworskiej, czyli jedynym, co pozostało z dawnej świetności majątku w Ślubowie. Czemu w ogóle warto się tutaj zatrzymać, skoro drewnianych kościółków w naszej okolicy (może nie najbliższej, ale też znowu nie tak dalekiej) jest wcale niemało? Co spowodowało, że obiekt ten w ogóle przetrwał od XVIII w., i co takiego kryje w swoim wnętrzu?
09:00, 21.07.2020
"Szaleństwo tłumów" to prowokująca i błyskotliwie napisana książka autora bestsellerowej "Przedziwnej śmierci Europy", która ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Douglas Murray zajmuje się najbardziej spornymi problemami XXI wieku: seksualnością, płcią, technologią i rasą. Ujawnia zdumiewające wojny kulturowe toczone w miejscach pracy, szkołach i domach w imię sprawiedliwości społecznej i polityki tożsamości.