Zamknij
REKLAMA
23:31, 15.06.2022
Posiadasz ogród z wyposażeniem? Sprawdź, jak dobrze go ubezpieczyć! Wiosna to czas porządków i prac w ogrodach. Pielęgnujemy rośliny, których sadzonki często są drogie, dobieramy meble ogrodowe, urządzamy to miejsce z myślą o relaksie – zarówno w gwarnym gronie przyjaciół, jak i w kojącej ciszy. Piękny ogród jest również wizytówką domu, dlatego chętnie inwestujemy w niego czas i pieniądze. Wiele osób traktuje to jako hobby. Wysiłek włożony w dbanie o posesję może jednak spełznąć na niczym z powodu kaprysów pogody i innych zdarzeń losowych. Warto wiedzieć, że można wykupić ubezpieczenie ogrodu z wyposażeniem na wypadek zniszczenia czy uszkodzenia. Wyjaśniamy, co możesz ubezpieczyć w ogrodzie i od czego!
11:29, 14.06.2022
We wtorek, 21 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Ustanowił go Sejm RP sześć lat temu na wniosek Krajowej Izby Gospodarczej. Mazowiecka Izba Gospodarcza również będzie świętowała ten dzień przy uroczystej kolacji biznesowej oraz słuchając inspirujących wykładów!
11:17, 14.06.2022
- Czasem potrzeba sporo samodyscypliny, cierpliwości, a czasem i ważnych życiowych decyzji, aby z etapu „chciałabym ”, przejść do etapu „działam, zarabiam” - tak mówi Katarzyna Wyszczelska z którą rozmawialiśmy na temat jej pasji.
15:20, 02.06.2022
Emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Od czerwca wzrósł limit.
17:18, 01.06.2022
Osobom zainteresowanym kupnem mieszkania z zasobów komunalnych z bonifikatą został tylko miesiąc na złożenie wniosku. Przy zakupie dotychczas wynajmowanego od miasta lokalu można uzyskać nawet 70% zniżki.
14:54, 23.05.2022
Aplikacja ubezpieczeniowa SPECTRUM mobile jest już dostępna do pobrania w Sklepie Play! Obsługa zdalna stanowi dziś bardzo ważny element polityki konsumenckiej. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum od wielu lat posiadamy rozwiązania, które to umożliwiają – chociażby Panel Klienta na stronie internetowej czy możliwość zakupu ubezpieczeń online. SPECTRUM mobile w innowacyjny sposób scala dostępne dotychczas narzędzia i oferuje wiele nowych funkcji. Z zalet oprogramowania mogą skorzystać nie tylko nasi Klienci, ale wszyscy użytkownicy, którzy zainstalują naszą aplikację ubezpieczeniową na swoim urządzeniu.
22:15, 12.05.2022
Projekty oddziału regionalnego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie otrzymały dofinansowanie miasta. W ramach realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe PCK zrealizuje cztery zadania kierowane do dzieci, młodzieży i seniorów, a także osób najuboższych. Właśnie ruszyły zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży z pięciu szkół podstawowych.
15:02, 10.05.2022
Forum Małej Przedsiębiorczości - zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie w tej formule po raz pierwszy - jest w tym roku ukłonem w kierunku przedsiębiorczych i kreatywnych Kobiet z terenu powiatu ciechanowskiego, które na co dzień prowadzą salony kosmetyczne i fryzjerskie. Uczestniczki spotkania miały okazję wysłuchać rad ekspertki, która opowiedziała, w jaki sposób rozwijać się w mediach społecznościowych, jak stworzyć swoją markę, jak o nią dbać i jak o niej mówić w social mediach.
13:00, 01.05.2022
- Liczymy, że przepisy regulujące wykonywanie pracy zdalnej wejdą w życie na początku września - powiedział wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Według projektu pracodawca nie będzie mógł odmówić pracy zdalnej m.in. rodzicom, którzy wychowują dziecko do 4. roku życia.
16:02, 29.04.2022
Zbliża się ostatni dzień w którym musimy się rozliczyć z fiskusem. Ustawowo dla osób fizycznych termin złożenia PIT to 30 kwietnia lecz z uwagi na fakt, iż dzień ten wypada w sobotę terminem ostatecznym na wypełnienie obowiązku z Urzędem Skarbowym jest dzień 2 maja br.
14:21, 28.04.2022
Decyzję o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji oraz o przyznaniu tzw. "trzynastki” świadczeniobiorcy otrzymają w tym roku w jednej przesyłce pocztowej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów. Akcja zakończy się w drugiej połowie maja tego roku.
23:58, 13.04.2022
13 kwietnia br. weszły w życie zmiany do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w zakresie zasad ustalania podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne osób prowadzących działalność gospodarczą opodatkowanych na zasadach ogólnych (wg. skali lub podatkiem liniowym) albo podatkiem zryczałtowanym.
14:24, 13.04.2022
Weź udział w darmowym forum eksperckim Pauliny Pastuszak Starosta Powiatu Ciechanowskiego Joanna Potocka – Rak serdecznie zaprasza właścicielki i właścicieli salonów fryzjerskich i kosmetycznych z terenu Powiatu Ciechanowskiego na Forum Małej Przedsiębiorczości podczas, którego odbędzie się wykład – Social Media w Branży Beauty prowadzony przez Paulinę Pastuszak. Nie zabraknie również muzycznych atrakcji, o które zadba Maciej Miecznikowski wraz z Zespołem.
13:07, 12.04.2022
Cztery największe towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce – PZU, Warta, Ergo Hestia i Allianz – zaoferowały pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy wjeżdżają do naszego kraju swoimi autami. Osoby takie po przekroczeniu polskiej granicy są zobowiązane do posiadania Zielonej Karty. Ten dokument to międzynarodowy certyfikat ubezpieczeniowy, który potwierdza posiadanie ważnej polisy obowiązkowego OC na samochód. Jeśli pojazd nie ma wyrobionej Zielonej Karty w chwili przekroczenia granicy, jego właściciel takiego musi zawrzeć ubezpieczenie graniczne, aby móc legalnie i bezpiecznie poruszać się po polskich drogach.
2
16:05, 07.04.2022
Już w pierwszych dniach ataku Rosji na naszych wschodnich sąsiadów największy polski producent mięsa ruszył z pomocą. W ramach wsparcia organizowany jest transport, noclegi, wyżywienie oraz opieka medyczna dedykowana ofiarom tego tragicznego konfliktu. Łącznie na pomoc dla potrzebujących przeznaczono 3 mln zł.
REKLAMA