Już w tym roku rozpoczną się prace przy zagospodarowaniu terenu między ulicami: Gostkowską, Kargoszyńską i Kraszewskiego. Powstaną m.in. park botaniczny, nowa kładka, schodki nad wodą oraz amfiteatr. Teren będzie oświetlony i objęty monitoringiem. Będzie to obszar sprzyjający rozwojowi bioróżnorodności, umożliwiający mieszkańcom relaks nad wodą oraz korzystanie z oferty kulturalnej. Ratusz pozyskał na ten cel fundusze unijne, ma gotową dokumentację i wymagane prawem pozwolenia.