Zamknij

Modernizacja ul. Śmiecińskiej zakończona

23:33, 02.07.2025 Aktualizacja: 23:35, 02.07.2025
Skomentuj UM Ciechanów UM Ciechanów

Sfinalizowano przebudowę ul. Śmiecińskiej na całym jej odcinku - od skrzyżowania z ul. Towarową do ronda w pętli miejskiej. Wykonano odwodnienie, na blisko kilometrowej drodze ułożono nawierzchnię z asfaltu, ulicę oświetlono nowymi energooszczędnymi lampami. Powstał chodnik oraz nowy ciąg pieszo-rowerowy połączony z siecią już istniejących tras dla jednośladów.

Ulica Śmiecińska obsługuje tereny przemysłowe oraz zabudowę jednorodzinną. Droga przeszła metamorfozę. Zniknął wcześniej istniejący nierówny asfalt. Ułożono nową nawierzchnię. Na całej długości drogi od pętli miejskiej do skrzyżowania z ul. Towarową (odcinek o dł. prawie kilometra) wykonano odwodnienie.

W ramach inwestycji miasto powiększyło też sieć tras rowerowych w Ciechanowie. Wzdłuż jezdni powstała nowa ścieżka dla pieszych i rowerzystów o szerokości 3,5 m oraz chodniki. Dzięki temu odseparowano ruch kołowy od pieszych i osób przemieszczających się na jednośladach. Wybudowano też zjazdy do posesji.

Powstało nowe, energooszczędne oświetlenie jezdni i chodników. Ustawiono znaki pionowe, wykonano oznakowanie poziome i zagospodarowano pasy zieleni.

– Ta inwestycja drogowa wzmiacnia bezpieczeństwo i daje znaczną poprawę komfortu korzystania z infrastruktury przez kierowców, rowerzystów i pieszych. Przy ulicy funkcjonuje wiele działalności gospodarczych i z pewnością dojazd zarówno dla klientów, dostawców, jak i pracowników będzie sprawniejszy, bardziej przewidywalny i bezpieczniejszy, co przełoży się na lepsze warunki prowadzenia biznesu w tej części miasta – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Zamontowano też cztery wiaty przystankowe dla pasażerów oczekujących na autobusy komunikacji miejskiej.

Prace zrealizowała firma Z.U.H. „MARBUD” mgr inż. Mariusz Piętka. Wartość inwestycji to ok. 8,6 mln zł. Władze miasta pozyskały na zadanie 73% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

 

 

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%