Jeszcze w tym roku zostanie otwarte Centrum Administracyjne w Ciechanowie. Dzięki inwestycji mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu załatwić sprawy urzędowe. Centrum ma być pięciokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 7 500 m kw.
Centrum Administracyjne ma zacząć działać w IV kwartale 2025 r. Obecnie trwają ostatnie prace, m.in. tynkarskie, elektryczne i murarskie.
– To ważna inwestycja dla mieszkańców Ciechanowa i okolic, którzy będą mogli załatwić sprawy urzędowe w jednym miejscu. Pod jednym dachem znajdą się siedziby instytucji województwa i powiatu ciechanowskiego. To duże ułatwienie dla mieszkańców – mówi marszałek Adam Struzik.
Oprócz przestrzeni biurowych w budynku powstaną: biblioteka, sale konferencyjne i mniejsze pomieszczenia spotkań dla pracowników urzędu, a także gabloty z ekspozycją wystawienniczą, kącik zabaw dla dzieci czy pomieszczenie dla kobiet karmiących. W części podziemnej budynku przewidziano miejsca postojowe (46 miejsc, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami), a także pomieszczenia dla rowerów i techniczne. Dodatkowo na zewnątrz powstanie stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Budynek będzie ogrzewany energią z sieci ciepłowniczej i panelami fotowoltaicznymi. Zaprojektowano m.in. dostęp do usług telekomunikacyjnych, w szczególności w zakresie szerokopasmowego dostępu do internetu, wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, klimatyzację czy system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.
– Budynek będzie wyposażony w system BMS, który pozwoli na optymalizację zużycia energii poprzez automatyczne sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją, a także umożliwi centralne monitorowanie i sterowanie systemami budynku, co pozwoli na realizację funkcji czasowego wyłączania lub redukcji dużych odbiorów w sytuacji przekroczenia założonego poboru mocy oraz na większą elastyczność i kontrolę nad obiektem – podkreśla Tomasz Rosłonek, zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji w urzędzie marszałkowskim.
W Centrum Administracyjnym znajdą się siedziby: Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych – Oddziału Zamiejscowego w Ciechanowie, Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie – Oddziału Terenowego w Ciechanowie, Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego – Oddziału w Ciechanowie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie – Filii w Ciechanowie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Starostwa Powiatowego i Biblioteki Pedagogicznej.
Koszt robót budowlanych to ponad 72 mln zł. 85 proc. środków na jej realizację inwestycji pochodzi z budżetu samorządu Mazowsza.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz