Zamknij

Jak ezoteryka wpływała na komunizm

12:00, 20.07.2020 Waldemar Nicman Aktualizacja: 10:59, 21.07.2020
Skomentuj

Na początku czerwca dotarła do mnie mądra i interesująca książka. Może nawet traktat filozoficzny. To wydana przez zacną FRONDĘ pozycja pt. „Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu”.

Jej autorem jest niespełna 32-letni Michał Krajski. To doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, publicysta, autor i współautor kilkunastu książek zajmujący się przede wszystkim tematyką zmian cywilizacyjnych, tradycji katolickiej, protestantyzmu, który jako historyk filozofii interesuje się inspiracjami okultystycznymi w dziejach zachodniej tradycji intelektualnej.

To dla mnie ogromne wyzwanie. Największe od kiedy param się recenzjami. Nie zamierzam udawać, ze temat jest mi bliski i znany. Jest zbyt trudny bym zdawał się na mój wątły umysł. Jako laik zamierzam tę pozycję przedstawić poprzez cytaty z wypowiedzi wielkich umysłów wzięte z książki.

Pozycja liczy sobie 336 strony, a jej treści uzupełniają 93 zdjęcia, rysunki i wykresy. Oprawa skrzydełkowa, miękka. Na czerwonej okładce słynni myśliciele i ideolodzy rewolucji bolszewickiej. Cena 39,90 zł, wydaje się akuratna. Polecam wszystkim, a szczególnie umysłom o predyspozycjach naukowych.

Komunizm jako owoc wielowiekowej tradycji ezoterycznej

„Arystoteles, najwybitniejszy filozof starożytny nauczał, że aby zrozumieć i wyjaśnić daną rzecz trzeba wskazać przyczyny. Wymienił cztery jej rodzaje: sprawczą, formalną, materialną i celową. Powyższe prawidła można zastosować do komunizmu. Główny ideolog tego ludobójczego ustroju, niemiecki Żyd – Karol Marks nie spadł z nieba. Kim zatem był? Pochodził z rodziny, która przyjęła protestantyzm, a za młodu w swej poezji przedstawiał się jako… satanista! Aby go zrozumieć trzeba zbadać żydowską myśl sięgając do kabały, która obiecuje swym wyznawcom władzę nad światem, zrozumieć protestantyzm, który pojawił się w czasie reformacji – pierwszej światowej rewolucji i pochylić nad satanizmem, stanowiącym bunt przeciwko wszelkim porządkom. To właśnie tymi drogami przepełnionymi ezoteryzmem podążał Marks (…). Komunizm był bowiem jedynie owocem tej wielowiekowej tradycji. Ktoś, czytając o starożytnych orfikach, a następnie o komunizmie może zapytać. – Jaki to ma związek? Otóż, ma! Bo komunizm to w gruncie rzeczy zbiór kilku ezoterycznych dogmatów i związane z tym zakwestionowanie widzialnej rzeczywistości, następnym przyjęciem dialektyki jako metody myślenia akceptującej absurd, kolejnym odrzucenie własności prywatnej, wszelkiej hierarchii. U podstaw tej utopijnej teologii stoi zaś przekonanie, że człowiek jest bogiem, najwyższym stworzeniem we wszechświecie, który ma prawo stanowić o tym co dobre i złe.”

Starożytne i średniowieczne ezoteryczne źródła komunizmu

Orfizm – monizm, dialektyka i radykalne zakwestionowanie rzeczywistości: „Monizm starożytnych doprowadził ich do takiegoż absurdu, że wszystko uważali za wodę. Nawet ogień. Jeśli zaś istnieje jeden byt to wielość z nich jest ułudą. Stosując późniejszą zasadę Hegla, że jeśli nasz pomysł nie zgadza się z rzeczywistością tym gorzej dla tej ostatniej. Skoro rzeczywistość jest sprzeczna z logicznym myśleniem to trzeba ją odrzucić. W ten sposób narodziła się idealistyczna dialektyka.”

Doskonałe państwo czyli cała władza w rękach bogów: „Trudno zmusić ludzi by zachowywali się jak zwierzęta hodowlane. Trzeba zatem ich oszukać. Platon rozpowszechnił zasadę loterii. Każdy obywatel musiał sobie wziąć „przypadkowego” partnera. Pisał on wprost, że za tą iluzją staliby rządzący.” Własność prywatna jako znienawidzona istotna cecha naturalnego porządku rzeczy: „Brak własności jest traktowany przez orfików jako fundament równości i sprawiedliwości. Nic dziwnego, że Platon w swym doskonałym państwie postawił na odebranie własności. Niektórzy myśliciele postrzegają go jako pioniera komunizmu. Nie dotyczyło to tylko rzemieślników i rolników.” Hierarchia jako zaprzeczenie absolutnej równości wśród ludzi: „Orfizm niósł ze sobą utopijną wizję społeczeństwa bez zła. Mieli to gwarantować ludzie – bogowie. Nadejście chrześcijaństwa obaliło ten mit twierdząc, że z powodu grzechu pierworodnego w ludziach jest trwała zdolność do zła i cierpienia. Dopiero w wieczności z woli Boga nie będziemy go doświadczać.”

Nowożytne ezoteryczne źródła komunizmu

Reformacja jako pierwsza rewolucja światowa: „Luter przeciwstawiając się „Rzymowi” wypowiedział wojnę papiestwu i kulturze grecko-rzymskiej. W swej duchowości zwrócił się do pogańskiej myśli germańskiej mistrza Eckharta. Wpierw szukał sojuszników wśród Żydów, a gdy nie chcieli przyjąć protestantyzmu zwrócił się ku świeckim. Oni go chętnie wsparli kiedy mieli zostać głowami kościołów narodowych. W tym momencie upadło rozgraniczenie między władzą duchową i świecką.”

Utopijność jako podstawa myślenia rewolucjonistów: „W XVI wieku filozofia przyrody była przykrywką dla okultyzmu. Jej przedstawicielem był spalony na stosie Giordano Bruno. Także protestanci Johann Arnd i Jakub Bohme. Renesans był odrodzeniem pogaństwa z naciskiem na magię i okultyzm, ale też nauki przyrodnicze.”

Rozum w służbie ezoteryzmu

Oświecenie: „W oświeceniu zaś odwrócono tradycyjne pojęcia i zdefiniowano religię naturalną. Do tej pory chrześcijanie pojmowali ją jako chwalenie Boga poznanego rozumem. Kościół uważa religie poza chrześcijaństwem, które jest ponadnaturalne, za naturalne. Myśliciele okresu oświecenia uważali je za oparte na rozumie, z których trzeba wyeliminować irracjonalne dogmaty. W tym cuda i objawienia.”

Heglizm – Mistyka komunizmu: „Hegel od młodości wyznawał ezoteryczną doktrynę różokrzyżowców. Ewangeliczne rozmowy Chrystusa z Ojcem traktował jako dialog z rozumem. Heglowski Jezus uważa, że w pewnym momencie przyjdzie Królestwo Boże z cnotą i prawem. Ostatnią wieczerzę traktował jako kolację przyjaciół.”

Filozofia dziejów, czyli w związku z herezją Joachima z Fiore: „Podstawowe komunistyczne przekonanie, że byt wyznacza świadomość jest wyrazem niebywałego redukcjonizmu. Nie sposób sprowadzić wszystkich wierzeń do stosunków ekonomicznych. Da się to uczynić kiedy się przyjmie, że ekonomia ma naturę filozoficzną i religijną.”

Komunizm i jego propagatorzy

Komunizm jako realizacja marzeń agnostyków: „Dialektyka była przedstawiana jako wyższa matematyka, z czym by się zgodzili np. pitagorejczycy. Stąd Lew Trocki (rosyjski Żyd) twierdził, że wszystko co istnieje w czasie jest procesem przemian, a więc czas jest podstawowym elementem istnienia. Uważał też, że myśl dialektyczna jest formą zmieniającej się materii. Ani dla Boga, ani dla diabła, ani dla duszy nieśmiertelnej nie ma miejsca w mechanice materii.”

Rewolucyjny wymiar komunizmu: „W latach 90. XIX wieku w krajach Europy Zachodniej wśród socjalistów zrodził się pomysł na zastąpienie I Komunii Świętej i Bierzmowania. Dla dzieci (11-12 lat) organizowano - święto dorastania zwane „czerwoną komunią” , a dla młodzieży – święto dojrzewania. „Czerwonego chrztu” udzielano dzieciom od lat 2 do nawet 10. Unikano chrzczenia niemowląt.”

Prawdziwe znaczenie komunistycznego ateizmu: „Krytyka religii dokonana przez Feuerbacha służy do otrzeźwienia zaczadzonych umysłów. Miało to drogą okrężną doprowadzić do całkowitej negacji wiary i religii. Obiecywano, że wszystko można spełnić w życiu doczesnym.”

Satanistyczny i antychrześcijański wymiar komunizmu: „Opis wejścia ludzkości do „otchłani ciemności” z dramatu Marksa przypomina Kościół Szatana. Tenże przywiązywał wielką wagę do „zniszczenia”. Wszyscy jego bohaterowie są postaciami zdecydowanie negatywnymi reprezentującymi ciemność. Łącznie z Emmanuelem (Chrystusem). Nie ma ani jednego pozytywnego.”

Wzajemne relacje masonerii i komunizmu: „Znaczna część polityków Zachodu przyczyniła się walnie do powstania i utrwalenia komunizmu. Amerykańscy bankierzy wspierali bolszewików bo zależało im na władzy. Biznesy robione z komunistami, a następnie z nazistami z III Rzeszy były obarczone wielkim ryzykiem. Nic to. Potrzeba robienia pieniędzy zwyciężała nad rozumem.” Marksizm kulturowy – Czysty komunizm ezoteryczny: „Hubert Marcuse wybitny myśliciel szkoły frankfurckiej napisał w 1955 roku dzieło „Eros i cywilizacja”. Idee w niej zawarte proponowały wprost porzucenie wszelkich zasad i zwyczajów aby zastąpić ją całkowitą swobodą. Przykładem drastycznym może być „rewolucja kulturalna” w Chinach. Wybuchła ta rewolucyjna cywilizacja „swobody” jednocześnie w wielu miejscach. To świadczyło o długich przygotowaniach i koordynacji. Nie była spontaniczna.”

Rewolucja intelektualna

„O ile rewolucja komunistyczna dotyczyła obalenia porządku politycznego i społecznego to ta z roku 1968 sięgała intelektualnie znacznie głębiej. Kwestionowała bowiem porządek natury. Hippisi czerpali wiele z New Age i religii Dalekiego Wschodu, a nawet satanizmu… Potwierdza to pogańską genezę tego ruchu. Podobnie artyści awangardowi zaangażowali się mocno w budowę Związku Radzieckiego. Programowo zaś odrzucali naturę, a czerpali z okultyzmu, teozofii, myśli Heleny Bławatskiej.

Powrót do Boga

„Ludzkość nie potrzebuje już kolejnych rewolucji. Nie potrzebuje tajnych nauk i pseudonaukowych systemów. Potrzebuje bowiem normalności, a to da się osiągnąć przez powrót do tego co naturalne i Boga. Potrzebujemy moralnej kontrrewolucji czyli powolnego odzyskiwania wypaczonego przez zbrodnicze ideologie świata.” (teraz to ideologie gender i LGBT – przyp. WN)

Ezoteryczne źródła żydokomuny

Stosunek masonów i Żydów do komunizmu był czysto instrumentalny. Ideologia miała osiągnąć pewne cele jakimi było pozbawienie znaczenia narodowości, zniszczenia tradycyjnych społeczności, stworzenie komunistycznego państwa światowego i uzyskanie w nim największych wpływów. Komuniści wobec Żydów , którzy chętnie włączali się w budowę ludobójczego systemu postępowali podobnie. Mieli bowiem Żydzi nadreprezentację dlatego też często byli ofiarami nagonek i represji.”

Brońmy zatem ze wszystkich sił naszego świata wartości przed kolejnymi rewolucjami wszelkiej maści. Może z Boską pomocą nam się to uda? Daj Boże.

(Waldemar Nicman)

Legendarny przywódca ciechanowskiej „Solidarności”. Odznaczany przez Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów – m.in. Krzyżem Wolności i Solidarności. Odznaczony Medalem „Za Zasługi dla Ciechanowa”. Od 30 lat współpracownik mediów lokalnych i regionalnych. Związany z PULSEM Ciechanowa od pierwszego numeru. Pasjami czyta książki – nawet po kilka tygodniowo.

Waldemar Nicman

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%