Zamknij
REKLAMA
00:00, 19.07.2021
Branża IT rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego potrzeba jeszcze więcej ekspertów, zajmujących się tą dziedziną. Ta sytuacja na pewno nie zmieni się w ciągu najbliższych lat. W końcu rosnąca komputeryzacja sprawia, że specjaliści z tej branży są tak pożądani. Zatem zacznij zdobywać potrzebne umiejętności i wybierz zawód, który zapewni Ci dobre perspektywy.
11:44, 14.07.2021
Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na cykl trzech webcastów, podczas których zaproszeni eksperci przybliżą najważniejsze kwestie związane z powstawaniem zakrzepów i zatorów, zarówno w kontekście powikłań po przebytej chorobie COVID-19, jak i w innych jednostkach chorobowych.
10:19, 13.07.2021
W drugiej odsłonie akcji ?Pomysłobranie? organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury poszukiwane są inspiracje do ciekawych i nieszablonowych działań edukacyjnych dotyczących patriotyzmu, którego nośnikiem jest sztuka. W akcji mogą wziąć udział edukatorzy, animatorzy, nauczyciele, liderzy grup, freelancerzy oraz osoby działające społecznie, zainteresowane rozwojem w dziedzinie edukacji patriotycznej, w tym szczególnie studenci uczelni artystycznych, harcerze i młodzież ze szkół ponadpodstawowych o profilu plastycznym.
10:11, 13.07.2021
Zaledwie 18 proc. polskich kierowców miało okazję choć raz jeździć samochodem elektrycznym - wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Aby przekonać niezdecydowanych, Arval Service Lease Polska wprowadza m.in. możliwość próbnego najmu pojazdów elektrycznych. Usługa Try & Love it to jeden z elementów Arval GO ELECTRIC, nowego zestawu rozwiązań, które mają ułatwić firmom przejście na pojazdy zeroemisyjne we flotach.
14:14, 09.07.2021
Średnio 70% Polaków akceptuje pracę zdalną, a 80% z nas kojarzy się ona z wygodnym strojem. Ponad 1/3 badanych ocenia, że podczas lockdownu pracowała więcej niż wcześniej, średnio o ponad dwie godziny dziennie. Z czego najtrudniej było nam zrezygnować podczas lockdownu, czego robiliśmy więcej, a czego mniej? Pracownia badawcza IRCenter sprawdziła, jak ten czas oceniają osoby pracujące zdalnie z dziećmi uczącymi się zdalnie oraz osoby bez dzieci lub z dziećmi uczącymi się stacjonarnie.
REKLAMA
11:25, 07.07.2021
Od bieżącego sezonu polski przewoźnik oferuje wirtualnego doradcę turystycznego, który umożliwia podróżnym sprawdzenie aktualizowanych co godzinę informacji na temat restrykcji wjazdowych do danego kraju. Przygotowane we współpracy z firmą Sherpa i dostępne na stronie LOT.com narzędzie zawiera również linki do wymaganych formularzy i deklaracji, w tym zdrowotnych.
13:00, 21.06.2021
Poszukując działki pod budowę własnego lokum, należy dokładnie sprawdzić kilka rzeczy. Osoby niebędące biegłe w temacie, z pewnością skorzystają na wsparciu profesjonalisty. Natomiast nawet wtedy dobrze jest przynajmniej w takiej podstawowej formie zdawać sobie sprawę z tego, czym powinna charakteryzować się działka pod budowę domu. Poniżej garść przydatnych informacji.
19:42, 19.06.2021
Fundacja Rodzić po Ludzku od lat uważnie przygląda się sytuacji na porodówkach i warunkom pracy położnych. Widzimy ich profesjonalizm w opiece nad kobietami i noworodkami. Szczególnie w tym niezwykle trudnym czasie jakim jest pandemia.
09:19, 11.06.2021
Kredyt hipoteczny jest ściśle związany z kupnem mieszkania lub domu. Jako poważne zobowiązanie finansowe budzi szereg wątpliwości, które niekiedy prowadzą do powtarzania nieprawdziwych informacji. Na czym polega kredyt hipoteczny i kto może go otrzymać? Obalamy mity!
09:08, 11.06.2021
Poszukiwanie nowego mieszkania lub domu to niełatwe zadanie. Warto na początek wiedzieć od czego zacząć. Co więc powinniśmy wiedzieć i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas nieruchomości?
REKLAMA
11:10, 04.06.2021
Wirtualna wyprawa do podziemnej kopalni oraz hut miedzi, multimedia, gry, ciekawostki i inne atrakcje - KGHM Polska Miedź S.A świętuje 60-lecie, zapraszając na mobilną wystawę o przeszłości i przyszłości wydobycia i przeróbki miedzi. W czerwcu w Polskę wyruszy specjalnie przygotowany tir z multimedialną ekspozycją, którego trasę będzie można śledzić na kanałach społecznościowych KGHM oraz w lokalnych i ogólnopolskich mediach.
10:53, 04.06.2021
11 czerwca rusza kolejna edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Tym razem uczestnicy będą wyłapywać w sieci i zgłaszać fake newsy dotyczące telekomunikacji oraz energetyki. W rywalizacji może wziąć udział każdy, kto się zarejestruje. Konkurs potrwa do 13 czerwca.
10:39, 04.06.2021
Minął rok od uruchomienia Asystenta głosowego w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Przy jego pomocy, używając mówionych poleceń, można m.in. zrobić przelew zwykły do zdefiniowanego odbiorcy lub na numer konta oraz przelew na telefon, a także sprawdzić stan środków na rachunku. Funkcji i możliwości Asystenta będzie stopniowo przybywać.
10:10, 04.06.2021
Dzień Dziecka to szczególne święto najmłodszych, które zawsze powinno być pełne radości. Z tej okazji ?Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb? zrealizowała akcję dla chorych i potrzebujących dzieci. Do blisko 40 placówek pomocowych w całym kraju trafiły książki ,,Lewiatanki - Przyjaciele z sąsiedztwa??, puzzle oraz kolorowanki.
11:06, 01.06.2021
Do 30 czerwca Polska Agencja Prasowa czeka na prace uczniów pokazujące, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Na zwycięzców konkursu ?Moja ulica leży w Europie? czekają nagrody pieniężne.
REKLAMA