Zamknij

Wielkie przepowiednie dla Polski, świata i Kościoła

12:00, 21.09.2020 | DOROTA SMOSARSKA
Skomentuj Niezależna
REKLAMA

Informacje o najgłośniejszych i najbardziej wiarygodnych przepowiedniach w dziejach zaprezentowali w książce „Czas dobiega końca. Wielkie przepowiednie dla Polski i świata” Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński. Ten imponujący zbiór zawiera opis ponad 80 wizjonerów ze wszystkich kontynentów oraz ponad 100 przesłań, napomnień i przepowiedni.

Straszna kara dla świata grzesznego, ciężkie idą czasy

Proroctwa niestety raczej czarno malują przyszłość ludzkości i wieszczą koniec bezpiecznego świata, który znamy. Wystarczy sięgnąć do Biblii, w której znajdujemy słowa proroków Izajasza, Sofroniusza czy najbardziej tajemniczą księgę Nowego Testamentu – Apokalipsę św. Jana. Czytamy o wstrząsającej wizji kataklizmów odczytywanej jako opis końca świata. Przedstawia jego przyszłe losy: głód, wojny, zarazy, katastrofy. Zapowiada też przyjście Antychrysta.

Autorzy przedstawiają też wizje innych jasnowidzących: Nostradamusa, starożytnych Sybilli, królowej Saby, Mitara Tarabica, Edgara Cayca, Agnieszki Pilchowej, ojca Klimuszko, św. Łucji Santos i wiele innych. Mowa w nich o wielkich grzechach ludzkości i zbliżającego się czasu wielkiego oczyszczenia. Będą to kataklizmy takie jak wybuchy wulkanów, deszcze popiołów, huragany, trąby powietrzne, wylanie rzek i jezior, ruchy skorupy ziemskiej. Często można usłyszeć o III wojnie światowej, która prawdopodobnie odbędzie się z użyciem broni jądrowej. „Zginą miliony ludzi, przestanie istnieć wiele państw, nastąpi ruina gospodarcza”.

Polska po zapowiedzianym kataklizmie

Wizjonerzy z Polski i z zagranicy widzą przyszłość naszej Ojczyzny zadziwiająco zgodnie. A mianowicie po czasie ogromnej katastrofy pisany jest nam jasny i świetlany los. W objawieniach w Fatimie Maryja powiedziała siostrze Łucji że „Polska tym razem zostanie oszczędzona i będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie jako państwo potężne, silniejsze i wspanialsze. Od niej będzie zależeć przyszłość Europy. W niej rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który stworzy nowe prawa, zgodne z prawem Bożym. Polska w swoich granicach będzie realizować prawo Boże, gdyż dość zaznała krzywd, niesprawiedliwości, zbrodni i bezprawia”. Podobnie wypowiadają się: Teresa Neumann – niemiecka stygmatyczna, brat Lodovico Rocca, ojciec Julisz Mancinelli i inni.

Trzy dni ciemności

W wielu objawieniach maryjnych oraz przepowiedniach pojawiają się dziwne słowa o trzech dniach ciemności. Jest to spektakularne wydarzenie apokaliptyczne, które ma dotknąć całą ziemię i być zapowiedzią fundamentalnych zmian. Ich nadejście zwiastowała cała plejada mistyków i świętyc,h m.in.: św. Hildegarda z Bingen, bł. Anna Maria Taigi czy św. Ojciec Pio.

Bł. Anna Maria Taigi zapowiedziała nadejście trzech dni ciemności: „Na całą ziemię zstąpią nieprzeniknione ciemności, które będą trwały trzy dni i trzy noce. Powietrze będzie przepełnione zarazą, światło będzie tylko z poświęconych świec, kto z ciekawości otworzy okno i wyjrzy lub opuści dom, padnie martw na miejscu. W czasie tych dni ludzie winni pozostać w swych domach, odmawiać różaniec i błagać Boga o miłosierdzie”.

Wiara w proroctwa

„Człowiek, który w nic nie wierzy, jest ignorantem. Ten, który wierzy we wszystko jest głupcem” – mówi ojciec Andrzej Czesław Klimuszko, polski wizjoner. Ostatecznie tylko Bóg zna przyszłość, a przyszłe losy świata ukrył przed oczyma ludzkimi. Jedynie w wyjątkowych wypadkach wysłańcy Boży otrzymali z natchnienia Bożego znajomość przyszłości, którą mogli przepowiadać.

Współautor książki Przemysław Słowiński w poranku „Siódma 9” powiedział: „Bardzo dużo wśród tych wizjonerów jest osób, które uznajemy za świętych albo za żyjące w opinii świętości, jak i osoby całkowicie niezwiązane z wiarą i z religią. Przeglądając całość tych przepowiedni, widać, że jedne się sprawdzały, inne się nie sprawdzały. Zresztą one są bardzo często traktowane warunkowo – jeżeli zajdą takie warunki, to będzie to i to. Jeżeli na nie popatrzymy, to trafność wielu z nich przekracza rachunek prawdopodobieństwa. One są czasami bardzo dokładne”. Wiemy, że wiele przepowiedni sprzed stuleci się wypełniło. Czy można to w sensowny sposób wytłumaczyć?

O książce

Autorzy podjęli się niezwykłego zadania dotarcia do jak największej ilości przesłań. Książka liczy 624 strony i zawiera ogromną ilość informacji. Każde proroctwo rozpatrywane jest z wielu perspektyw, począwszy od dokładnego przyjrzenia się ludziom, którzy je wygłaszali, okoliczności historycznych, samej treści przepowiedni oraz ich interpretacji. Wiele z nich opisane jest krytycznie, na przykład podane jest oficjalne stanowisko Kościoła lub czytelnik zapoznaje się z opinią teologa. Bardzo przydatne są wyjaśnienia niektórych pojęć np. nihil obstat, masoneria, iluminati. Książka ma dobrą strukturę, jest czytelna a przejścia z jednej myśli do drugiej są płynne. Z pewnością nie służy ona podsycaniu lęków, wprowadzania dramatyzmu i silnych emocji. Bardziej do studiowania, medytacji i rozważań. Należy zaufać Bogu, modlić się, pokutować i przestrzegać Dekalogu.

Książka ukazała się w Wydawnictwie Fronda. Kosztuje 59,90 zł.

(DOROTA SMOSARSKA)

Sportowiec i pedagog. Wieloletnia zawodniczka CLKS Mazovia. Wicemistrzyni Polski Seniorek w Podnoszeniu Ciężarów (2004 r.). W tym samym roku zdobyła też Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Nauczycielka wychowania fizycznego. Aktywna na niwie społecznej i politycznej. Związana z PULSEM Ciechanowa od pierwszego numeru.

Dorota Smosarska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz