Zamknij

Ponad 5,6 mln zł z PROW na wodociągi i kanalizację w subregionie ciechanowskim

11:00, 07.03.2020 | Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Skomentuj
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
REKLAMA

Żuromin, Raciąż, Załuski, Pokrzywnica, Baboszewo, Sońsk i Radzanów to siedem spośród 45 gmin, które otrzymają unijne wsparcie na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego do gmin z Mazowsza trafią w sumie ponad 53 mln zł w ramach PROW 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci z subregionu ciechanowskiego.

– Rozbudowa infrastruktury wodno-ściekowej to ciągle duże wyzwanie. Na szczęście mazowieckie gminy aktywnie szukają wsparcia i zgłaszają projekty. Tym razem podpisujemy umowy na środki unijne w ramach PROW. W tej perspektywie gminy z subregionu ciechanowskiego pozyskały już ponad 56 mln zł – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

O wsparcie finansowe na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową mogły ubiegać się mazowieckie gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego. Gminy złożyły łącznie 153 wnioski, z których ostatecznie do dofinansowania zakwalifikowano 45 projektów, z czego 7 z subregionu ciechanowskiego.

 

– Gminy wciąż mają duże potrzeby związane z tego typu infrastrukturą. Są to kosztowne instalacje, dlatego środki zewnętrzne często stanowią jedyną szansę na ich wykonanie czy przebudowę – dodaje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Otrzymane dofinansowanie beneficjenci przeznaczą m.in. na: budowę kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

Pomoc ma formę zwrotu części kosztów kwalifikowalnych projektu. Maksymalna wysokość wsparcia na realizację projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w okresie realizacji programu nie może przekroczyć 2 mln zł na beneficjenta.

 

Inwestycje zostaną dofinansowane w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Jest to efekt ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego konkursu.

(Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz