Zamknij

Rozmowa z dr. Sławomirem Brzozowskim - dyrektorem NZOZ "Medicus" w Ciechanowie

14:58, 08.05.2019 | Puls Ciechanowa
Skomentuj
Dr Sławomir Brzozowski z dumą prezentuje Certyfikat Akredytacyjny wydany dla NZOZ Medicus przez Ministra Zdrowia.
REKLAMA

Akredytacja od Ministra Zdrowia jest ogromnym wyróżnieniem

Jako jedyna przychodnia w Ciechanowie otrzymaliście Państwo akredytację Ministra Zdrowia? Co ona oznacza dla Przychodni „Medicus” i jej pacjentów?

Akredytacja otrzymana od Ministra Zdrowia jest ogromnym wyróżnieniem
i docenieniem jakości usług świadczonych przez Przychodnię „Medicus”. Jesteśmy jedyną placówką podstawowej opieki zdrowotnej w regionie, która otrzymała certyfikat. Oznacza to docenienie naszych ponad 20 lat funkcjonowania, a dla naszych pacjentów wysoki standard świadczonych usług zgodnych z normami Unii Europejskiej.

Wspomniał Pan, że Przychodnia „Medicus” istnieje już od ponad 20 lat. Jakie były wasze największe osiągnięcia przez ten czas?

Ostatni nasz sukces to oczywiście akredytacja. Przez ponad 20 lat Przychodnia „Medicus” zrealizowała wiele programów z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Ostatnie 2 lata to bardzo dobra współpraca dotycząca profilaktyki onkologicznej realizowana w ramach Regionalnego Programu Profilaktyki Pierwotnej
i Wczesnego Wykrywania Nowotworów głowy i szyi. W dalszym ciągu realizujemy program kardiologiczny, profilaktyki POCHP i gruźlicy. Sukces NZOZ „Medicus” nie byłby możliwy bez profesjonalnej kadry lekarsko-pielęgniarskiej i administracyjnej. Przez te ponad 20 lat członkowie zespołu przeszli wiele szkoleń, stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności.

A co może Pan zaliczyć do swoich osobistych sukcesów?

Najbardziej bliska memu sercu jest nominacja do nagrody ,,Anioły Medycyny” w 2015 roku. Ta nagroda jest dla mnie tym bardziej ważna, że znalazłem się w gronie 100 najlepszych lekarzy w Polsce wybranych przez pacjentów. Była to dla mnie swoista informacja zwrotna i wyróżnienie, a także docenienie mojej przeszło 40-letniej praktyki lekarskiej.

A jak Państwo odnajdujecie się w obecnej sytuacji dotyczącej informatyzacji ochrony zdrowia, np. e-zwolnień?

Dla pracowników Przychodni „Medicus” wysyłanie e-zwolnień nie stanowi problemu. Dużo wcześniej został przeszkolony cały personel medyczny oraz został zakupiony program komputerowy ułatwiający wystawianie e-zwolnień. Jako jedyna przychodnia w Ciechanowie NZOZ „Medicus” został doceniony przez ZUS za najsprawniejsze wdrożenie e-zwolnień. Nagroda została przyznana w lutym tego roku w centrali ZUS w Warszawie. Cała Przychodnia „Medicus” jest skomputeryzowana i obecnie wszystkie recepty, zlecenia, zaświadczenia oraz skierowania do poradni i szpitali przygotowywane są w formie elektronicznej.

 

(Puls Ciechanowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz