Kocham to co robię i lubię ludzi
Proszę opowiedzieć naszym Czytelnikom o historii Studia Fotograficznego „Alicja” i powiedzieć czym się wyróżniacie na lokalnym rynku?
Początki mojej działalności w „Foto Alicja” to 2003 rok, kiedy rozpoczęłam prowadzenie usług fotograficznych w swoim pierwszym salonie mieszczącym się w pawilonie handlowo-usługowym „Renata” na Aleksandrówce. Tam do października 2018 roku wykonywaliśmy usługi foto-video dla mieszkańców naszego miasta i okolic. Nawiązaliśmy wiele znajomości i przyjaźni z naszymi wspaniałymi Klientami. Dziś dziękuję Wam Kochani za te 15 lat wspólnych lat w tamtym miejscu i serdecznie zapraszam do naszego nowego lokum mieszczącego się w przepięknej, malowniczej i historycznej okolicy przy ciechanowskim Zamku Książąt Mazowieckich (ul. Parkowa 4). Lokalizacja jest również bardzo korzystna z uwagi na bliską odległość do Ratusza i zamkowych błoni, gdzie odbywa się wiele lokalnych imprez plenerowych. To „rzut beretem” od Ratusza i jeszcze bliżej od Zamku.
Studio jest teraz ciepłe, przytulne, klimatyczne i przyjazne naszym Klientom. Brak jest barier architektonicznych dla rodzin z małymi dziećmi i wózkami oraz osób niepełnosprawnych. Obok naszej firmy znajdują się również wygodne i bezpłatne parkingi.
Jakimi wartościami kieruje się Pani w prowadzeniu swojego biznesu?
W biznesie kieruję się takimi samymi wartościami jak w swoim codziennym życiu, czyli: uczciwością, szczerością, życzliwością, zaufaniem i szacunkiem do ludzi, z którymi staram się budować wyłącznie pozytywne relacje.
Kocham to co robię i lubię ludzi! I to jest moją główną dewizą życiową. Lubię się do nich uśmiechać, gdyż taką mam naturę i osobowość.
Zachęcam wszystkich do rozwijania fotograficznych pasji i uwieczniania szczególnych chwil, aby później cieszyć się miłymi wspomnieniami.
Jakiego rodzaju usługi Państwo świadczycie?
Podstawą są usługi fotograficzne oraz usługi video: śluby, chrzty, komunie, sesje urodzinowe i okazjonalne. Wykonujemy także ekspresowe zdjęcia do dokumentów, odbitki w różnych formatach (również wielkoformatowe). Prowadzimy sprzedaż albumów i ramek do zdjęć, odnawiamy stare fotografie, oprawiamy obrazy, wykonujemy zdjęcia i filmy z wykorzystaniem „drona”. Posiadamy bardzo szeroką gamę zdjęć nagrobkowych (kilkadziesiąt wzorów). Ponadto mamy jedyną w okolicy wypożyczalnię strojów dla dzieci i dorosłych. Nowością jest dział pamiątek, w którym prym wiodą stroje i akcesoria rycerskie: miecze, hełmy, tarcze, tuniki rycerskie oraz dzidy i łuki. U nas można kupić kubki i magnesy z pierwszym ciechanowskim rycerzykiem Cieszko. Istnieje też możliwość zamówienia kubków, poduszek i magnesów z własnym nadrukiem. Okazjonalnie wykonujemy również fotoksiążki i kalendarze. Dostosowując się do potrzeb naszych Klientów wykonujemy także zdjęcia dowodowe w domu Klienta.
Jakie niespodzianki czekają na Klientów w związku z 16-leciem Studia?
To vouchery na sesje studyjne i plenerowe oraz „bony upominkowe” o różnych wartościach na usługi fotograficzne w naszym studio. Warunkiem jest udział w konkursie naszych obecnych i przyszłych Klientów. Zapraszamy do naszego Studia przy ul. Parkowej 4!
Czym zajmuje się Pani oprócz prowadzenia Studia Fotograficznego?
Obecnie realizuję moją trzecią pasję, którą obok nauczania i fotografowania są działania wolontariackie (czy wręcz filantropijne). 7 czerwca, po raz dziewiąty, zorganizowałam wspólnie z grupą Przyjaciół ze Stowarzyszenia „Wrzuć na luz” imprezę integrującą lokalną społeczność i promującą nasze miasto pod nazwą „Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” z tematem przewodnim „Disneyland i inne baśnie”. W samym korowodzie rozpoczynającym nasz happening uczestniczyło ponad 30 zorganizowanych grup w różnym przedziale wiekowym z Ciechanowa, jego okolic i z całego Mazowsza, a nawet zza granicy.
W poprzednich edycjach próbowaliśmy ustanawiać Rekordy Guinnessa w ilości ludzi przebranych za księżniczki, których zebraliśmy 565 oraz motyli – 450. W ubiegłym Roku próbowaliśmy ustanowić Rekord Polski w ilości ludzi przebranych za rycerzy (do Rekordu zabrakło nam jedynie 46 osób). Kolejną próbę podejmiemy 7 września (w samo południe) na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Zapraszamy!
Realizuję również swój autorski projekt, którym jest „Ciechanów miastem rycerzy”. Rycerz Cieszko (autorstwa Marka Zalewskiego, ufundowany przez Stowarzyszenie „Wrzuć na luz”), który powstał w ramach tego projektu strzeże Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, stanowiąc początek „rycerskiego szlaku”. Dzięki tym dwóm ostatnim pomysłom Ciechanów ma szansę stania się „Miastem Rycerzy”.
Dziękujemy za rozmowę.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz