Zamknij

Sądowe zabezpieczenie nieruchomości - jak znieść?

14:16, 18.08.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:17, 18.08.2021

Sądowe zabezpieczenie nieruchomości może być bardzo uciążliwą kwestią dla właściciela mieszkania, domu lub innego lokalu. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym jak znieść takie sądowe zabezpieczenie. Warto więc powiedzieć kilka słów na ten temat.

Na czym polega sądowe zabezpieczenie nieruchomości?

Sytuacja związana z sądowym zabezpieczeniem nieruchomości może mieć miejsce w przypadku jeśli właściciel danego lokalu, mieszkania lub domu ma pewnego rodzaju długi. Zabezpieczenie sądowe ma na celu przeciwdziałać wyzbywaniu się majątku przez dłużnika w trakcie, gdy trwa postępowanie sądowe. Może się to wydawać zbędną kwestią, ale fakty są takie, że niektóre postępowania potrafią trwać długimi latami i tego typu sądowe zabezpieczenie ma ogromny sens. Dłużnik nie może więc sprzedać tej konkretnej nieruchomości, a tym samym oznacza to, że nie może przenieść własności na inną osobę. Jest to oczywiście konieczne do momentu w którym sąd wyda odpowiedni wyrok.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w powiecie nowodworskim

Jak znieść sądowe zabezpieczenie nieruchomości?

Osoba, która ma na własność nieruchomość na której ciąży zabezpieczenie sądowe będzie z pewnością chciała uniknąć takiej sytuacji w przypadku jeśli planuje sprzedaż. W jaki sposób więc znieść tego typu zabezpieczenie wydane przez sąd? Zwykle pierwszą kwestią w takim przypadku jest złożenie zażalenia związanego z wydaniem zabezpieczenia na konkretną nieruchomość. Oczywiście w takim przypadku należy dysponować odpowiednimi powodami, które okażą się na tyle skuteczne, że będą stanowić istotny powód ku temu, aby nie utrzymać takiego sądowego zabezpieczenia w mocy prawnej. W tym celu wystarczy zwykle podważenie jednej lub kilku przesłanek motywujących przyznanie zabezpieczenia sądowego na nieruchomość. Przykładowo może to być chociażby wskazanie tego, że dokonało się opłacenia należności lub doszło do podpisania konkretnego porozumienia z wierzycielem. Z tego typu dokumentami należy udać się do sądu i przedstawić je, aby uzyskać zniesienie sądowego zabezpieczenia nieruchomości. Należy też mieć świadomość tego, że decyzja sądu nie zawsze jest właściwa pod kątem przyznania zabezpieczenia nieruchomości. Jednak tylko w kwestii właściciela jest to, aby wykazać, że jest znacznie lepszy sposób na to, aby spłacić zobowiązania. Można skutecznie przekonać sąd, że jedynym dobrym sposobem na spłatę należności jest po prostu sprzedaż nieruchomości, która aktualnie ma sądowe zabezpieczenie. Sąd może przychylić się do tej prośby z kilku istotnych względów, na przykład jeśli dalsze zabezpieczenie może doprowadzić pozwanego do upadłości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%