Zamknij

Mieszkanie na Pradze Północ - przegląd cen

12:09, 18.08.2021 | materiały partnera

Praga Północ to prawobrzeżna dzielnica Warszawy. Przez lata nie miała dobrej prasy. Uważana była za niebezpieczną i mało interesującą. Dziś powoli to się zmienia. Praga Północ staje się dzielnicą chętnie wybieraną przez ludzi młodych, artystów, miejską bohemę. Zachwyca unikalną kulturą, własnym slangiem i oryginalnym charakterem. Osoby zainteresowane zamieszkaniem na Pradze Północ wybierać mogą między nowymi apartamentami a mieszkaniami w kamienicach. Rynek nieruchomości proponuje zarówno lokale na sprzedaż, jak i na wynajem. Jakie są ich ceny? Gdzie warto zamieszkać na Pradze Północ?

Czy warto zamieszkać na Pradze Północ?

Jeszcze kilka lat temu Praga Północ była dzielnicą, którą radzono omijać szerokim łukiem. Dziś jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do zamieszkania w stolicy. Wynika to z unikatowego charakteru, pięknej architektury, bogatego życia kulturalnego i towarzyskiego dzielnicy. Nowe mieszkania w Warszawie na Pradze Północ wybierają też osoby, które chcą mieszkać blisko centrum miasta. Praskie osiedla, mimo że znajdują się po prawej stronie Wisły, są doskonale skomunikowane z resztą miasta. Mieszkańcy mogą korzystać z drugiej linii metra, autobusów, tramwajów, a także połączeń wychodzących z Dworca Wschodniego. Sprawia to, że dojazd do centrum i Kampusu Głównego UW zajmuje nie więcej niż 15 minut, a na warszawską Politechnikę niecałe 20 minut.

Ile kosztuje mieszkanie na Pradze Północ?

Średnia cena za m2 mieszkania w prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy wynosi 10 987 złotych. Warto tu jednak zaznaczyć, że koszty nabycia nieruchomości w tej dzielnicy stale rosną. Co więcej, za apartamenty zlokalizowane chociażby przy ul. Józefa Sierakowskiego, Wrzesińskiej, Sprzecznej, Stefana Okrzei, Kępnej, Floriańskiej, Krowiej, Olszowej trzeba zapłacić o wiele więcej, bo ponad 12 000 złotych za m2. Ceny niektórych nieruchomości w tych regionach dochodzą nawet do 15 000 złotych za m2. Tańsze są natomiast rejony ulic: Kiejstuta, Władysława Szernera, Wojciecha Ferson, Stanisława Witkiewicza, Wiosennej, Staniewickiej, Alei Tysiąclecia, Batalionu Platerówek.

Oznacza to, że najdroższe są nieruchomości znajdujące się na osiedlu Stara Praga, Nowa Praga, Pelcowizna. Na osiedlu Szmulowizna mieszkania kupić można poniżej 10 000 złotych za m2.

Najpopularniejsze lokalizacje w dzielnicy Praga Północ

W dzielnicy Praga Północ nie brakuje nieruchomości na sprzedaż czy wynajem. Oferta stale jest uzupełniana o nowe inwestycje. W ostatnich miesiącach nowe mieszkania pojawiły się m.in. w Fabryce na Pradze, Nieporęckiej 12A, Szwedzkiej 43, Apartamentach Port, Manufakturze Praskiej. Popularne adresy w tej dzielnicy to również ul. Targowa, Jagiellońska, Karola Darwina, Wileńska, Białostocka, Stefana Okrzei, Karola Linneusza, Bertolta Brechta.

Za ile można wynająć mieszkanie na Pradze Północ?

Na Pradze Północ nie brakuje mieszkań na wynajem. Dostępne są lokale o różnym metrażu - od małych kawalerek, po wielkopowierzchniowe apartamenty. Cena w dużej mierze uzależniona jest od standardu nieruchomości, jej dokładnej lokalizacji, wyposażenia. Niemniej jednak, aby zamieszkać na Pradze Północ trzeba liczyć się ze średnim kosztem 2783 złotych miesięcznie. 

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%