Zamknij

Poszukiwanie idealnej nieruchomości - od czego zacząć?

09:08, 11.06.2021 | materiały patnera

Poszukiwanie nowego mieszkania lub domu to niełatwe zadanie. Warto na początek wiedzieć od czego zacząć. Co więc powinniśmy wiedzieć i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas nieruchomości?

Cena

Zanim przystąpimy do poszukiwania nieruchomości warto wyznaczyć przedział cenowy, który będzie nas interesował. Warto więc wyznaczyć pewne widełki cenowe w których jesteśmy skłonni się poruszać. Pozwoli to szybciej odrzucać oferty na które zwyczajnie nie będzie nas stać i unikać ofert, które dzięki swojej niskiej cenie będą przedstawiać z pewnych względów niską jakość lub mały metraż. Obecnie szukanie nieruchomości w internecie jest względnie proste, a praktycznie każda wyszukiwarka lokali ma możliwość wyboru widełek cenowych. Należy też pamiętać, że część pieniędzy odłożonych na nieruchomość będzie trzeba przeznaczyć na kwestie remontowe. Zwykle tego nie można uniknąć i nawet niewielki procent kwoty zakupu będzie nam potrzeby, aby dostosować dany lokal do własnych potrzeb.

Sprawdź ofertę nowych domów na Białołęce

Lokalizacja

Kupując nieruchomość zwykle mamy już pewien plan lub koncepcję odnośnie tego w jakiej lokalizacji potrzebujemy ją zakupić. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni od czego zacząć w tej kwestii to warto spisać kilka możliwości i dokładnie je przeanalizować. Wszystko po to, aby na koniec wybrać te najlepsze lokalizacje. W trakcie tej analizy warto wziąć pod uwagę między innymi to jak blisko jest do miejsc handlowo-usługowych, gdzie znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz czy w okolicy jest duża ilość placówek oświatowych i ośrodków kultury. Bliska obecność terenów zielonych, na przykład parków, powinna wpłynąć pozytywnie na wybór danego miejsca. Problem, ale także zaletą może być natomiast bliska obecność zakładów przemysłowych, na przykład z uwagi na możliwość łatwiejszego dojazdu do pracy.

Rynek pierwotny lub wtórny

Kolejną kwestią, nie mniej ważną jest wybór lokalu bezpośrednio od dewelopera, czyli z rynku pierwotnego lub z rynku wtórnego, a więc na przykład od osoby prywatnej. Wybór powinien zostać podyktowany własnymi przesłankami – część osób preferuje nieruchomość, która jest nowa, nie była używana przez innych lokatorów. Warto pamiętać, że nowo wybudowany lokal od dewelopera może przedstawiać lepszą wartość ze względu na przykład na to, że został zbudowany według najnowszych technologii, zgodnie z restrykcyjnymi wymaganiami odnośnie ocieplenia, wykończenia i tym podobne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%