Zamknij

Ubezpieczenie przedszkolaka - co obejmuje i jak je kupić?

00:00, 26.04.2021 | materiały patnera

Rozpoczęcie przygody z przedszkolem to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny, które wymaga odpowiednich przygotowań. Jednak wybór placówki i zakup wyprawki to nie wszystko. Jeśli towarzyszy Ci strach o bezpieczeństwo pociechy podczas zajęć, to pomyśl również o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia przedszkolaka. Sprawdź, co obejmuje polisa dla dzieci w wieku przedszkolnym i jak ją kupić.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest niezwykle bogata. Teraz możesz zagwarantować bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale również swoim dzieciom, które przebywają poza domem. Dzięki temu, np. po wypadku będziesz mógł uniknąć finansowych konsekwencji i skupić się wyłącznie na pomocy maluchowi. Taką ochronę z łatwością wykupisz drogą online.

Czym jest ubezpieczenie przedszkolaka?

Polisa przedszkolaka, czyli NNW przedszkolne to produkt dedykowany dzieciom od 4. miesiąca życia do 7 roku. życia. Jest to ubezpieczenie, które chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków zarówno podczas pobytu w placówce edukacyjnej, jak i poza nią, np. na wakacjach lub feriach. W ramach polisy rodzic może liczyć na wsparcie finansowe, które pokryje np. koszty leczenia, pobytu w szpitalu, a także rehabilitacji.

Najczęściej możliwość ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oferują przedszkola. W tym przypadku to placówki podpisują umowę z wybranym towarzystwem, dzięki czemu polisa jest bardzo korzystna cenowo. Inna możliwość to zakup ubezpieczenia indywidualnie – wyjaśnia ekspert z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW przedszkolne?

Ubezpieczenie przedszkolaka zostało skonstruowane tak, aby zapewniać rodzicom pomoc w przypadku zdarzeń, które najczęściej przydarzają się dzieciom podczas pobytu w przedszkolu oraz chronić od ich następstw. Ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem:

  • śmierć wskutek nieszczęśliwego zdarzenia,
  • hospitalizację,
  • ugryzienie przez kleszcza,
  • następstwa zachorowania na COVID-19,
  • wypadki podczas wyczynowego uprawiania sportu,
  • wsparcie psychologa,
  • rehabilitację,
  • trwały uraz ciała dziecka.

Dzięki temu otrzymasz odszkodowanie, kiedy np. maluch złamie rękę podczas zajęć. Warto jednak pamiętać, że istnieje lista wyłączeń od odpowiedzialności, która określa sytuacje, w jakich towarzystwo nie wypłaci rekompensaty. Znajdziesz je np. w OWU dołączonych do umowy.

Gdzie kupić polisę NNW dla przedszkolaka?

Polisa NNW przedszkolna nie wymaga przeprowadzania wywiadu medycznego ani skomplikowanych procedur, więc z łatwością zawrzesz ją przez internet. Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy, zapoznać się z dostępnymi ofertami na rynku. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane ubezpieczenie zapewnia odpowiednią ochronę.

Szeroki wybór ubezpieczeń znajdziesz w porównywarce polis online, np. https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Na stronie dostępny jest formularz, który musisz uzupełnić, aby system wygenerował listę ofert wraz z ich cenami. Aby wybrać najkorzystniejszą polisę porównaj:

zakres ochrony, a zwłaszcza zakres terytorialny polisy,

wysokość sumy odszkodowania po doznanych urazach, czyli sumę ubezpieczenia,

listę wyłączeń od odpowiedzialności.

Zwróć również uwagę na warunki wypłacenia rekompensaty w przypadku hospitalizacji. Jest to ważne zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Ubezpieczenie NNW to rozsądny wybór. Odpowiednio wybrana polisa zapewni poczucie bezpieczeństwa i pomoc w trudnej sytuacji. Dzięki temu będziesz mógł pomóc dziecku i ułatwić mu spokojny powrót do zdrowia. Nie czekaj, tylko sprawdź już dziś.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%