Zamknij

Ubezpieczenie kamery - ile kosztuje i co obejmuje?

00:00, 19.04.2021 | materiały patnera

Wartościowe sprzęty w razie awarii wymagają zapłacenia od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za naprawę. Z tego powodu popularną praktyką okazuje się kupowanie ubezpieczenia takich urządzeń, jak np. kamery. Na czym dokładnie polega ta forma polisy i ile ona kosztuje?

Ile kosztuje ubezpieczenie kamery?

Dokładna cena polisy obejmującej kamery zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, liczy się typ ubezpieczenia. Urządzenia elektroniczne mogą bowiem wchodzić w skład mienia ruchomego, dlatego da się je objąć standardowym dodatkiem do polisy na nieruchomość. Co więcej, niekiedy takie sprzęty są też używane w celach służbowych, np. przez fotografów i filmowców. Wówczas istnieje opcja wykupienia ubezpieczenia firmowego.

Można także ubezpieczyć sprzęt podczas jego kupowania, decydując się na przedłużoną gwarancję. Takie rozwiązanie okazuje się jednak najmniej opłacalne i wiąże się z koniecznością przeznaczenia dużej sumy pieniędzy na ochronę tylko jednego urządzenia.

Warto wiedzieć, że najlepsze ubezpieczenie mieszkania to takie, do których można dokupić ubezpieczenie kamery czy innych sprzętów elektronicznych. Wówczas cena ochrony jest naprawdę niska, a jej zakres – bardzo szeroki. W ten sposób uzyskasz także odszkodowanie np. w razie pożaru, który spowodował zniszczenie innych przedmiotów znajdujących się w nieruchomości. Koszt takiego rozszerzenia to od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset złotych rocznie w przypadku bardzo wartościowych obiektów i nietypowych rzeczy. Jeśli zdecydujesz się na przedłużoną gwarancję, cena może okazać się kilkukrotnie wyższa.

Więcej o ubezpieczeniu kamery dowiesz się tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-kamery.

Co obejmuje polisa na kamerę?

Ubezpieczenie kamery może chronić w razie takich zdarzeń, jak:

  • kradzież,
  • zalanie,
  • pożar,
  • błędy użytkownika,
  • przepięcia,
  • akty wandalizmu,
  • upadki,
  • wady produkcyjne, które wyszły na jaw po upłynięciu gwarancji.

Dokładny zakres ochrony zależy od tego, jaką polisę wybierzesz. Jeśli jest to dodatek do ubezpieczenia nieruchomości, jego szczegóły będą takie same jak w przypadku innych przedmiotów znajdujących się w nieruchomości. Przedłużona gwarancja dotyczy wyłącznie kamery, dlatego jej zakres nieco różni się od rozszerzenia do polisy na mieszkanie lub dom.

Zazwyczaj w skład ochrony wchodzą dowolne zdarzenia losowe wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Czasami można dokupić też dodatkową usługę pozwalającą na wypłacenie odszkodowania w sytuacji, gdy kamera zostanie skradziona poza nieruchomością. Wówczas jednak trzeba liczyć się ze wzrostem ostatecznego kosztu ubezpieczenia.

Istnieją także dodatkowe usługi w formie assistance, dzięki którym możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów lub naprawy w wyznaczonym punkcie. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie w sytuacji, gdy masz wiele kamer i korzystasz z nich stosunkowo często. Wówczas można uchronić się przed wysokimi kosztami napraw.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%