Zamknij

Najlepsze radia w Polsce

10:36, 24.11.2020 | materiały partnera

Każdy z nas ma inny gust i zupełnie czego innego szuka w poszczególnych rzeczach. Na przykład - niektórzy słuchają radia dla muzyki, a inni dla specjalnych audycji radiowych. Dla innych z kolei to tylko źródło informacji o tym, co dzieje się na świecie. Tych stacji radiowych jest tak wiele, że czasami nie wiadomo na co warto się zdecydować. I dlatego właśnie wybraliśmy kilka naszych ulubionych, które często włączamy sobie w tle. Co nieco opowiemy wam o nich i podpowiemy na jakiej częstotliwości słuchać! Sprawdźcie koniecznie, które radia często nam towarzyszą.

Radio ZET

Polska, komercyjna stacja radiowa, która należy do holdingu Eurozet. Założono to radio w 1990 roku, a jego siedziba mieści się w Warszawie. Mogliśmy w Radio Zet usłyszeć m.in. Roberta Karpowicza czy Szymona Majewskiego. A to nie koniec! Z Radiem Zet związana była m.in. Beata Sadowska, Beata Tadla czy Dorota Zawadzka i Czesław Mozil. Co usłyszycie w tym radio? Wszystko co znane i lubiane! Nowe, stare… Do wyboru, do koloru. I mnóstwo wspaniałych audycji, wywiadów i rzetelnych informacji. Radio ZET nie da się nie znać.

Radio Eska

Chyba jedno z najpopularniejszych rozgłośni radiowych i jedno z najchętniej słuchanych stacji. To największa polska sieć rozgłośni radiowych, która wchodzi (obok Eska Rock, Vox FM i Radio Wawa) w skład Grupy Radiowej Time. Siedziba tej stacji mieści się w Warszawie i tutaj akurat odbierana jest na częstotliwości 105.6. Jako sieć radiowa działa od 1998, ale jej prawdziwe początki sięgają aż 1991 roku. Obecnie Eska nadaje takie gatunki muzyczne jak pop-rock, pop, R’n’B czy hip hop (w takiej lżejszej wersji). Do tańca, potupania nóżką. Dla tych, którzy uwielbiają konkursy i mnóstwo dobrego humoru!

Radio Złote Przeboje

To multiregionalna sieć rozgłośni radiowych, która powstała w 1997 roku. Właścicielem jest Grupa Radiowa Agory. Co można było tutaj znaleźć? Niegdyś były to piosenki z lat 60., 70., 80. XX wieku. Dzisiaj są to lata 80., 90. i 2000. Do niedawna jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych - Marek Niedźwiecki - związany był z tą stacją. Ale również mogliśmy usłyszeć tutaj Marcina Prokopa, Jarosława Boberka, Roberta Janowskiego czy Odetę Moro i Marzenę Rogalską. Jeśli lubicie starsze hity - to rozgłośnia dla was.

Radio RMF FM

To chyba jedno z naszych ulubionych radyjek, które najczęściej słuchamy. Co tu znajdziecie? Radio, Muzykę, Fakty! Pierwsza, polska, prywatna stacja radiowa. RMF FM należy do Grupy RMF (polecamy sprawdzić, co jeszcze mają w ofercie). Puszczają zarówno stare przeboje, nowe hity, te popularne i mniej popularne piosenki. Mnóstwo ciekawych konkursów, zabawnych audycji, śmiechu, żartu i najważniejszych informacji ze świata i kraju. RMF FM to zdecydowanie niekwestionowany lider. W różnych miastach odbiera na różnych częstotliwościach, więc warto sprawdzić, jaka akurat jest w naszym mieście.

A wy jakie radio wybieracie, jeśli już go słuchacie?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%