Zamknij

Orły Stolarstwa - Co robi i czym zajmuje się zakład stolarski.

09:36, 03.09.2020 | materiały partnera

Myśląc o stolarzu, najczęściej mamy w swoich głowach wizję osoby, która dłutem rzeźbi bliżej nieokreślone kształty w drewnie. Jest to jednak wyobrażenie dalece krzywdzące dla osób, parających się tą profesją zawodowo. Z tego tekstu dowiesz się czym zajmuje się stolarz w swoim zakładzie oraz jak znaleźć najlepszego w mieście.

Co robi stolarz?

Najprościej rzecz ujmując, jest to osoba, która przetwarza drewno na przedmioty użytkowe, a także zajmuje się ich naprawą. Wprawny stolarz stworzy więc zarówno szafę, drewniany blat, altankę czy naprawi drzwi. W ramach profesji wyróżniamy jednak kilka specjalizacji, ponieważ nie każdy stolarz zajmuje się absolutnie wszystkim. Są to: stolarz budowlany (drzwi, okna), galanterii drzewnej (listwy, parapety, boazeria), meblowej, mebli artystycznych, modelarz instrumentów muzycznych (najczęściej nazywany lutnikiem). Każdy z powyższych będzie zajmował się zarówno tworzeniem w ramach swojej specjalizacji, jak i naprawą czy konserwacją zadanych konstrukcji.

Czym zajmuje się zakład stolarski

Wziąwszy pod uwagę różne specjalizacje w zawodzie stolarza, można podejrzewać, że każdy zakład stolarski będzie zajmował się tylko wybraną dziedziną. Nie jest to jednak prawdą. Wszystko zależy od jego wielkości i ilości pracowników. Może się okazać, że w jednym miejscu będziemy mogli zlecić zarówno drewnianą konstrukcję domku na drzewie, jak i renowację komody po naszej babci. Zakres usług może być więc zadziwiająco szeroki. Jedynie lutnik zajmuje się tylko i wyłącznie naprawą oraz konstruowaniem instrumentów muzycznych, i nie spotkamy takiego, który jednocześnie pracowałby nad blatami do kuchni.

Zakład stolarski – gdzie szukać?

Znalezienie profesjonalnego zakładu stolarskiego wcale nie jest proste. W biznesie działają zarówno początkujący stolarze, jak i fachowcy z ogromnym doświadczeniem. Ich prace mogą być skrajnie różnej jakości, a wiedza nowicjusza nieprzystająca do naszych wymagań oraz oczekiwań. Najlepiej więc skorzystać z usług fachowców, z których zadowoleni byli już poprzedni klienci. Właśnie takie zakłady stolarskie znajdziesz na łamach plebiscytu Orły Stolarstwa (https://www.orlystolarstwa.pl/). Wymienieni na liście miejscowości profesjonaliści to najlepiej ocenieni przez internautów specjaliści w branży. Możesz więc oczekiwać, że na Orle Stolarstwa na pewno się nie zawiedziesz.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop