Zamknij

Jak uprawiać borówkę amerykańską w ogrodzie?

00:01, 15.04.2020 | .
Skomentuj

Krzewy borówek pojawiają się w sprzedaży wczesną wiosną – w marcu oraz jesienią, we wrześniu. Są to 2-3 letnie krzewy w doniczkach, o wysokości pędów 30-40 cm. Coraz więcej z nas jest zainteresowanych amatorską uprawą borówki w przydomowych ogrodach. Wyjaśniamy zatem, o czym należy pamiętać.

Coraz więcej polskich borówek

Eksperci portalu KalendarzRolnikow.pl podkreślają, że z roku na rok rośnie areał upraw borówki w Polsce. Warto dodać, że nasz kraj jest dziś jednym z największych europejskich producentów tych owoców. W zależności od odmiany, krzewy dorastają nawet do 2-3 m wysokości. Owoce borówki amerykańskiej są podobne do owoców borówki czarnej (leśnej jagody), jednak są znacznie większe ? o średnicy 1-3 cm. Kolor skórki jest ciemnoniebieski z woskowym nalotem. Owoce zawierają dużo cukrów, soli mineralnych, witamin i innych składników biologicznie czynnych, m.in. zmniejszających w organizmie poziom złego cholesterolu. 

Zbiory od lipca do września

Owoce borówki amerykańskiej, w zależności od odmiany, dojrzewają od połowy lipca do początku września. Warto więc posadzić kilka odmian (od wczesnych do późnych), aby cieszyć się owocami dłużej. Po 6-7 latach od posadzenia, plon z jednego krzewu, w zależności od odmiany, wynosi około 3-6 kg. Borówki zbiera się kilka dni po wybarwieniu, gdyż dopiero wtedy nabierają właściwego smaku. 

Jakie odmiany borówki wybrać? Jak pielęgnować krzewy?

Kliknij i skorzystaj z poradnika naszego eksperta.

Dlaczego warto jeść borówki?

Sprawdź, jakie właściwości zdrowotne mają te owoce.

(mat. we współpr. z serwisem kalendarzrolnikow.pl)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz