Zamknij

True Global Ventures 4 Plus, pierwszy na świecie globalny fundusz kapitałowy blockchain, zakończył nadsubskrypcją rundę 100 milionów USD

13.55, 08.09.2021 materiały partnera

Fundusz Venture Capital inwestujący w późnych fazach rozwoju w seryjnych przedsiębiorców tworzących spółki blockchain.

SINGAPUR – Media OutReach - 2 września, 2021 - True Global Ventures (TGV) ogłosił nadsubskrypcję w niedawno zamkniętym funduszu True Global Ventures 4 Plus (TGV 4 Plus), pierwszym na świecie globalnym funduszu inwestującym w kapitał spółek blockchainowych - przekraczając 100 milionów USD. Fundusz skupia się na inwestycjach na późnych etapach rozwoju (serie B/C) w czterech obszarach: rozrywka, infrastruktura blockchain, usługi finansowe, analiza danych oraz AI.

TGV 4 Plus dotychczas zainwestował w pięć spółek o znaczącym wzroście wartości oraz skali prowadzonej działalności: Animoca Brands, posiadającego status jednorożca światowego lidera gier “Play-to-Earn” opartych na blockchain oraz NFT; Forge Global, globalnego lidera rynków wtórnych udziałów i akcji; The Sandbox, światowego gracza w obszarze Gaming Metaverse; Canada Computational Unlimited, przedsiębiorstwo wydobywające bitcoiny bazujące na energii odnawialnej oraz QuantumRock, czołowego zarządzającego aktywami bazującego na AI.

Eric Munson, CIO oraz założyciel Adit Ventures powiedział, „jesteśmy pod wrażeniem doboru odważnych przedsiębiorców oraz unikalnych okazji inwestycyjnych TGV na całym świecie, co zapewnia unikalne zwroty z inwestycji dla nas i naszych partnerów inwestycyjnych”.

Instytucje finansowe, dążąc do szerszego stosowania NFT, wdrażania rozwiązań blockchain w przedsiębiorstwach i na potrzeby zarządzania tożsamością, walut cyfrowych i rozproszonych finansów (DeFi), stanowią kluczowy czynnik wzrostu. Zastosowania komercyjne technologii rozproszonych rejestrów (DLT) umożliwi szybszą szeroką adaptację walut cyfrowych.

Wraz z rosnącym uznaniem dla przedsiębiorstw w obszarze blockchain jako klasy aktywów, po uruchomieniu TGV 4 Plus, TGV planuje kolejne rundy finansowania kapitałowego.

40 partnerów TGV 4 Plus wniosło 27% kapitału. Wraz z przedsiębiorcami, aniołami biznesu, family offices i inwestorami instytucjonalnymi, wielu z nich z prawem do koinwestycji w przyszłych rundach kapitałowych, partnerzy pomagają spółkom portfelowym w relacjach handlowych, promocji inwestycji, kontaktach z funduszami VC, Private Equity i pożyczkodawcami w celu refinansowania, a także w przejęciach i wyjściach z inwestycji.

„Zespół TGV prezentuje niesamowitą wartość dodaną dla spółek portfelowych, pomagając im nie tylko w pozyskiwaniu klientów, ale także w pozyskiwaniu finansowania w kolejnych rundach i ostatecznie w wychodzeniu z inwestycji”, powiedział Howard Morgan, prezes B Capital Group i współzałożyciel First Round Capital.

Konrad Wawruch, polski partner TGV i wiceprezes zarządu 7bulls.com, uważa, że jest to świetny czas dla blockchain w Europie Centralnej ze względu na doskonałe zespoły pracujące nad technologią oraz synergię z szybko rosnącym sektorem gier. Wysiłki administracji publicznej oraz twórców ekosystemu, mające na celu wspieranie i zachęcanie startupów, napędzanie adopcji przez administrację oraz inicjatywy finansowania na wczesnym etapie rozwoju oznaczają, że rośnie liczba regionalnych startupów blockchainowych i TGV ma nadzieję na bliską współpracę z nimi w nadchodzących latach.

57. Konferencja True Global Ventures odbędzie się 16 września 2021, szczegóły na stronie www.tgv4plus.com.

O True Global Ventures

True Global Ventures (TGV) jest globalnym funduszem VC zbudowanym przez grupę seryjnych przedsiębiorców, z doświadczeniem w inwestowaniu własnych środków oraz środków inwestorów, w przedsięwzięcia na wczesnym i późniejszym etapie prowadzone także przez seryjnych przedsiębiorców. Spółki portfelowe wykorzystują technologię, dane, sztuczną inteligencję i blockchain do budowania przewagi konkurencyjnej i wprowadzania zmian w oparciu o sprawdzone produkty. TGV jest obecne w 20 miastach, m.in. w Singapurze, Hongkongu, Dubaju, Sztokholmie, Paryżu, Nowym Jorku, San Francisco i Warszawie. Odwiedź nas na stronie www.tgv4plus.com lub na profilach LinkedIn oraz Twitter.

Źródło: TGV

KONTAKT:

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Media OutReach

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%