Zamknij

Jaki wybrać wałek do malowania ścian zewnętrznych?

00.00, 22.07.2022 materiał partnera

Decydując się na malowanie ścian zewnętrznych, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który pozwoli nam pokryć nawet najbardziej trudnodostępne zakamarki. Ludzie, którzy decydują się na odświeżenie swojej elewacji, najczęściej wybierają właśnie jej malowanie, ponieważ jest to sposób ekonomiczny i szybki pod względem wykonania. Odpowiedni wałek ułatwi pracę i sprawi, że będziemy bardziej zadowoleni z jej efektów.

Jakie rodzaje wałków do malowania ścian zewnętrznych możemy wyróżnić?

Ściany elewacji zdecydowanie różnią się od tych, które znajdują się wewnątrz pomieszczeń. Największym problemem, jaki napotykamy podczas ich malowania, jest przede wszystkim struktura. Zewnętrzne powierzchnie są raczej chropowate i wysokoporowate, przez co trzeba zdecydowanie dokładniej i precyzyjniej wykonywać prace malarskie. Aby było to możliwe, należy dobrać odpowiedni sprzęt, który będzie przystosowany do różnorodnych powierzchni. Jaki wałek do malowania wybrać, aby praca była wygodna i dokładnie wykonana?

Najczęściej popełnianym błędem podczas rozpoczynania prac malarskich jest to, że korzystamy z tego samego sprzętu, którego używaliśmy do odświeżenia pokoju. Wałek do ścian wewnętrznych nie poradzi sobie z trudniejszą powłoką zewnętrzną. Wałki do malowania elewacji mają dużo większą średnicę, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomalować więcej powierzchni na raz. Materiał, z którego są wykonane ot poliakryl, który cechuje się wysoką wytrzymałością, a dodatkowo zapewnia odpowiednią przyczepność farby do podłoża. Dzięki takiemu rozwiązaniu malowanie będzie wydajniejsze i pozwoli zoptymalizować zużycie produktu.

Struktura wałka również będzie miała niebagatelne znaczenie. Do ścian zewnętrznych powinniśmy wykorzystać narzędzie z dłuższym włosiem. Jeśli jednak ściany elewacji są w naszym przypadku gładkie, możemy pokusić się o runo krótkie, które jednak zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku ścian wewnątrz. Do struktury chropowatej polecane są wałki sznurkowe oraz te z grubszym włosiem. Precyzyjnie aplikują farbę we wszystkie wgłębienia, dzięki czemu nasza praca jest wykonana dokładnie. Przy wyborze odpowiedniego wałka, należy również zwrócić uwagę na rodzaj farby — włókno, z którego wykonane jest poszycie, powinno dobrze ją absorbować i przenosić na ścianę.

Na co zwrócić największą uwagę wybierając wałek do malowania elewacji?

Najistotniejszym kryterium, pod względem którego będziemy wybierać wałek do malowania elewacji, jest struktura i materiał podłoża, ale również rodzaj farby. Aby ułatwić sobie pracę, warto zainwestować w narzędzie, które będzie zaopatrzone w teleskopowy kijek, który pozwoli zmieniać długość w zależności od zapotrzebowania. Dzięki temu wykonawca zyskuje wygodę, która pozwala mu zrobić swoją pracę precyzyjnie i szybko.

Wałek, który zastosujemy ostatecznie do naszych prac malarskich, powinien być odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, takie jak np. ścieranie. Powinniśmy stawiać na materiały dobrej jakości, aby runo nie wypadało z powierzchni podczas malowania. Unikniemy wtedy powstawania smug i nierówności, a farba dobrze i dokładnie pokryje całą powierzchnię.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%