Zamknij

Firmowy „Warszawski deszcz” czyli jak zintegrować zespół w brzydką pogodę?

15.07, 29.04.2022 materiały partnera Aktualizacja: 15.11, 29.04.2022

Budowanie zespołu (ang. team-building) jest dziś już nieodzownym elementem funkcjonowania każdej szanującej się firmy. Scalanie zespołu przez zabawę, miło i kreatywnie spędzony czas to doskonała droga do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Takie przedsięwzięcia mogą odbywać się wewnątrz bądź na świeżym powietrzu. Pogoda jednak bywa kapryśna i może mieć odmienne zdanie na temat naszych planów na event dla naszego działu czy podwładnych. Jakie są, zatem, najlepsze pomysły na integrację w pomieszczeniu? O czym należy pamiętać dobierając rodzaj imprezy do uczestników? Która warszawska agencja eventowa  ma największe doświadczenie i sukcesy na tym polu? Doradzamy w poniższym artykule.

Cokolwiek robimy, róbmy to zespołowo

Najważniejszą zasadą takich imprez jest prowokowanie integracji i współdziałania. Oczywiście, sprawdzą się tutaj klimaty balowe czy klubowe, ale warto wprowadzić do nich nieco zdrowej rywalizacji i zabawy, by uczestnicy mieli okazje poprzebywać ze sobą, wejść w interakcję i komunikować się. Na przykład, impreza w stylu czasów PRL bądź Alicji z Krainy Czarów to doskonały pomysł na świetną zabawę dla wszystkich. Jednak, w trakcie balu, możemy zaproponować quiz, teleturniej lub najprostsze „Kalambury”, który dodatkowo uświetnią wieczór, zapewnią dodatkową rozrywkę i sprawią, że goście będą współpracować ze sobą w duchu przyjaznej rywalizacji.

Unikajmy imprez, na których ludzie podzielą się na mniejsze grupki i będą rozmawiać wyłącznie ze sobą. Takie aktywności, jak warsztaty, konkursy, a nawet projekty (jak stworzenie własnego teledysku lub krótkiego filmu reklamowego) sprawią, że uczestnicy nie będą stanowić „grupek wzajemnej adoracji”, a współpracujące zespoły walczące o wygranie danej konkurencji. Pod okiem eksperta, która rozluźni atmosferę, ale zajmie czas wszystkich zaproszonych, konkurencja i odrobina rywalizacji w ramach zabawy niezwiązanej z pracą sprawdzi się idealnie.

Popuśćmy wodze fantazji

Pozwólmy naszym pracownikom obudzić swoje wewnętrzne dzieci choć na kilka godzin. Przebieranki, nauka nowych umiejętności podczas ciekawych warsztatów a nawet spotkania ze znanymi ludźmi to okazja, by dostać autograf, zbudować coś naprawdę interesującego czy stworzyć projekt, z którego autorzy będą mogli jeszcze długo być bardzo dumni. Każdy potrzebuje takiej pochwały i satysfakcji i nie zawsze musi ona dotyczyć pracy i pochodzić od naszego szefa.

Zaufajmy fachowcom

Choć dzieje się tak coraz rzadziej, wciąż istnieją firmy, które próbują na własną rękę zorganizować integrację dla swoich pracowników. Organizacja, logistyka i technikami szybko okazują się leczyć z takiego podejścia nawet najbardziej zatwardziałych zwolenników takiej pozornej oszczędności. Z wieloma takimi klientami do czynienia miała chociażby warszawska agencja Argentum Event, która swoim doświadczeniem i pomysłowością promuje zlecanie team buildingu takim agencjom, jak ona.

To kolejny krok do udanego budowania naszego zespołu – eksperci. Fachowcy z dziedziny zabawy, integracji i scalania zespołu pomogą nam osiągnąć nasz nadrzędny cel czyli sprawne funkcjonowanie całej firmy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%