Zamknij

Sanatorium ortopedyczne - jakie usługi zapewnia podopiecznym?

10:09, 19.09.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:09, 19.09.2024

Pobyt w sanatorium daje dużą szansę na odzyskanie sprawności i szybszy powrót do zdrowia. Z usług takiego miejsca korzysta aktualnie wiele starszych i młodszych osób, które borykają się z różnymi dolegliwościami. Jakie rozwiązania oferuje sanatorium ortopedyczne i neurologiczne? Kiedy zazwyczaj stawiamy na pobyt w sanatorium? Jakie wsparcie zapewniają pracownicy tego miejsca?

Sanatorium ortopedyczne

Zaufane sanatorium ortopedyczne prywatnie jest dobrym wyborem dla każdego, kto jest po operacjach lub urazach i wymaga rehabilitacji ortopedycznej. W ośrodku skorzystamy z następujących rozwiązań:

  • Ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą - zakres ćwiczeń zależy od potrzeb pacjenta. Mogą one obejmować gimnastykę oddechową, ćwiczenia przyłóżkowe i inne. 
  • Prądy diadynamiczne, galwaniczne, Traberta, Tens, laser, jonoforeza, magnetoterapia, elektrostymuiacja mięśni, ultradźwięki, lampa sollux i Biopron, kinezyterapia
  • Kąpiele borowinowe, solankowe, suche kwasowęglowe, jodowo-bromowe, kąpiele wirowe kończyn dolnych i górnych
  • Zabiegi fizykalne, dopasowane do stanu zdrowia i oczekiwań pacjenta
  • Ćwiczenia bierne, czynno-bierne, czynno-wolne, samowspomagane, czynne w odciążeniu, izometryczne, czynne w odciążeniu z oporem i wiele innych

Szczawno-Zdrój sanatorium prywatnie jest przygotowane na każdą ewentualność i zapewnia szeroki zakres usług dla podopiecznych. Tutaj można poczuć się bezpiecznie i komfortowo, korzystając z profesjonalnej pomocy lekarzy i pielęgniarek. W efekcie pobyt w sanatorium staje się wygodny i przyjemny dla każdej osoby. 

Sanatorium neurologiczne

Niezawodne sanatorium neurologiczne prywatnie cały czas poszerza zakres usług, tak aby spełniać potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów. Warto zauważyć, że turnusy rehabilitacyjne w zakresie rehabilitacji neurologicznej są nieocenione dla osób z uszkodzeniem układu nerwowego lub z deficytem neurologicznym. Są one pomocne w razie uszkodzenia rdzenia kręgowego, udaru krwotocznego i niedokrwiennego mózgu, urazów czaszkowo-mózgowych, przy stwardnieniu rozsianym lub chorobie Parkinsona. W takich wypadkach rehabilitacja obejmuje różne zajęcia i techniki, które mają na celu poprawiać jakość życia pacjenta. Wśród nich wymienić trzeba głównie fizjoterapię i terapię zajęciową. Przykładowo pacjenci uczą się na nowo chodzić, wchodzić po schodach, siadać i podnosić z pozycji siedzącej. W trakcie tych czynności trzeba zachować bezpieczeństwo, ucząc się jednocześnie technik zapobiegających upadkom. Ćwiczenia odbywają się pod czujnym okiem specjalistów, co daje nam pewność komfortu i bezpieczeństwa. Sanatorium neurologiczne jest przystosowane do potrzeb wielu pacjentów i proponuje fachową pomoc specjalistów z różnych dziedzin medycznych. 

Podsumowując, warto zauważyć, że z turnusów sanatoryjnych aktualnie korzysta coraz większe grono osób. Bez względu na to, ile mamy lat, możemy borykać się z różnych schorzeniami i urazami, które wymagają rehabilitacji w sanatorium. Wybierzmy zatem zaufany ośrodek i podejmijmy niezawodną rehabilitację. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%