Zamknij

Zakłady sportowe - czy są dla każdego?

09.11, 24.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09.12, 24.01.2023

Zakłady bukmacherskie to możliwość obstawiania różnych gier sportowych, a dyscypliny są naprawdę różne. Bardzo popularna jest piłka nożna, ale także hokej, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna i tenis. Zaufani bukmacherzy posiadają wszelkie zezwolenia na legalne organizowanie zakładów, a także mogą być sponsorem wydarzeń sportowych. Niektórzy cenią sobie wygodę używania aplikacji mobilnej, inni szeroki wybór zakładów, a dla innych to kody promocyjne i bonusy bukmacherskie są najważniejsze.

Co oferują zakłady sportowe online?

Zakłady na żywo również cieszą się dużym uznaniem. Bogate programy lojalnościowe zachęcają do aktywnej gry. Zdecydowana większość osób nie potrafi grać tak, aby uczynić z grania główne źródło zarobku, ale można się tego nauczyć. Najlepiej obstawiać sport, na którym się zna. Na początek warto założyć konto u kilku bukmacherów, aby sprawdzić jak się gra. Należy pogodzić się z tym, że początkowo to przegrana jest normalnym stanem i zaakceptować ten fakt. Z czasem można nauczyć się grania, ale należy do tego podchodzić tylko rozsądnie. Granie z umiarem i stopniowe rozszerzanie zakładów, w miarę powodzenia we wcześniejszych, jest prawidłowym podejściem. 

O czym trzeba wiedzieć grając w zakłady sportowe online?

Gry sportowe online są dostępne tylko dla osób pełnoletnich i tylko takie osoby są świadome grania. Oczywiście mowa o legalnych grach. Bukmacherzy legalnie działający w Polsce posiadają zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Jest ono wydane przez Ministerstwo Finansów i tylko taki dokument sprawia, że gra jest bezpieczna w danym miejscu w sieci. Korzystanie z nielegalnych bukmacherów jest nielegalne i może grozić karami pieniężnymi, a nawet odpowiedzialnością karną. Konsekwencje udziału w nielegalnych grach hazardowych mogą być naprawdę dotkliwe. Dlatego należy szukać tylko sprawdzonych bukmacherów. Zakłady sportowe online takie jak lvbet to przede wszystkim legalne zakłady. To co ich wyróżnia to bezpieczeństwo dla graczy i kreatywność. Gry są przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich. Bezpieczeństwo danych osobowych, przesłanych dokumentów i płatności sprawia, że lvbet jest znany i lubiany. Posiadają oni zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych.

Ryzyko związane z grami hazardowymi

Ogólnie rzecz biorąc, granie w gry hazardowe zawsze jest związane z ryzykiem, niezależnie od wieku. Hazard może uzależniać i prowadzić do utraty kontroli. Nie ma nic złego w graniu w zakłady sportowe online, ale w rozsądnych ilościach i czasie, jednak czym innym jest nałogowe granie i wydawanie ostatnich pieniędzy na ten cel. Patologiczny hazard to taki wynikający z uzależnienia i może mieć poważne konsekwencje finansowe dla gracza. Skrajne przypadki prowadzą do zadłużenia, a także problemów zawodowych i rodzinnych. Jest kilka zasad, których należy przestrzegać w czasie grania w gry online. Przede wszystkim nie można pożyczać pieniędzy na granie ani nie nadrabiać strat po przegranej. Po drugie gra może być jedynie dodatkiem do reszty codziennych zajęć, a nie głównym zajęciem. Praca zarobkowa, rodzina czy nauka są najważniejsze. Główne źródło zarobku musi być inny niż granie. Pieniądze na granie powinny pochodzić z dodatkowych funduszy na rozrywkę, a nie z budżetu na codzienne wydatki. Niestety łatwo jest zatracić granicę pomiędzy graniem dla rozrywki, a uzależnieniem. Jest to nałóg jak każdy inny i nie można tego bagatelizować ani umniejszać, jeśli już ma się problem. Zakłady sportowe są dla każdego, ale trzeba do nich podchodzić rozsądnie. 

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%