Zamknij

Odjazdowy Bibliotekarz

11:14, 11.07.2019 | PBP/TM
REKLAMA
Skomentuj
Archiwum PBP w Ciechanowie

W ostatnią sobotę czerwca odbyła się druga edycja rajdu rowerowego bibliotekarzy, czytelników i pasjonatów książki „Odjazdowy Bibliotekarz”. Organizatorem rajdu jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ciechanowie.

Uczestników rajdu, którzy zebrali się przed budynkiem PBP im. Zygmunta Krasińskiego przy ul. Warszawskiej przywitała dyrektor Wiesława Tybuchowska. Kilka słów do zebranych rowerzystów skierował wicestarosta Stanisław Kęsik, który wziął udział w rajdzie.

Po zapoznaniu się z regulaminem, programem rajdu i rozdaniu gadżetów, w asyście funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji oraz Straży Miejskiej wyruszono w trasę do Gołotczyzny, gdzie w Muzeum Pozytywizmu strudzeni rowerzyści zostali przywitani kawą, herbatą i chłodnymi napojami.
Wymiana prywatnych książek między uczestnikami, czyli akcja „Uwolnij Książkę”, była pierwszą atrakcją. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Pozytywizmu w towarzystwie przewodnika Jarosława Wałaszyka, który bardzo ciekawie i z ogromną swadą opowiadał historię miejscowości i ludzi z nią związanych

Krótki konkurs literacki na temat dziejów Gołotczyzny i historii ludzi tu mieszkających, dostarczył doskonałej zabawy uczestnikom i kibicującej publiczności.
Zakończeniem rajdu był grill z kiełbaskami, który był jednocześnie okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń zawodowych oraz uwag, sugestii i oczekiwań czytelników dotyczących znaczenia i roli biblioteki w środowisku lokalnym.
Organizatorzy i współorganizatorzy rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz” za naszym pośrednictwem dziękują: sponsorowi – Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Starostwu Powiatowemu w Ciechanowie – za objęcie imprezy patronatem honorowym, Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie oraz Straży Miejskiej – za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Szczególnie gorące podziękowania kierują do wszystkich uczestników rajdu, czyli bibliotekarzy, czytelników i pasjonatów książki.

PULS objął rajd patronatem medialnym.

REKLAMA
(PBP/TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone