Zamknij

Święto Unii Europejskiej w COEK STUDIO

14.01, 04.10.2022 COEK STUDIO Aktualizacja: 00.21, 09.10.2022
Skomentuj COEK STUDIO
REKLAMA

7 października (piątek) miejska jednostka kultury z ciechanowskim oddziałem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych zorganizowała Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. W COEK Studio odbyły się zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków, uczniów oraz Integracyjne Europejskie Spotkanie Seniorów.

Obchody Dnia Funduszy Europejskich w Ciechanowie rozpoczęły się o godz. 8.00 w COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56a). Dla uczniów miejskich szkół i przedszkolaków przygotowane były lekcje o tematyce związanej z Unią Europejską i ciekawe warsztaty plastyczne, taneczne czy dekoracyjno-kreatywne. O godz. 12.00 do obchodów dołączyła też młodzież licealna, która wzięłą udział w wykładzie „Generacja Z w świecie funduszy europejskich”. Spotkania umiliły występy muzyczne i quizy oraz czekolada przygotowana przez baristów Kawiarni W18.

O godz. 16.00 wystartowała część obchodów kierowana do osób dorosłych, w tym seniorów. Rozpoczął się wykładem na temat znaczenia Funduszy Europejskich dla przyszłości Polski i Ciechanowa, a zwieńczyłą wspólna zabawa podczas Integracyjnego Europejskiego Spotkania Seniorów przygotowanego przez Klub Seniora STUDIO.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich odbył się w budynku COEK Studio, który przeszedł kompleksowy remont w 2018 r. dzięki pozyskaniu przez miasto funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe). Obiekt zyskał nowe, estetyczne i funkcjonalnie wyposażone wnętrza. Wymieniono instalacje, okna i drzwi. Budynek przeszedł termomodernizację i został ocieplony. Zmodernizowane zostały łazienki. Zamontowano urządzenia zwiększające dostępność obiektu osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, min. ruchowymi, sensorycznymi, intelektualnymi i psychicznymi. Jednym z rozwiązań jest zainstalowane na torze krzywoliniowym krzesło schodowe, co umożliwia niepełnosprawnym przemieszczanie się między kondygnacjami.

Stara kotłownia gazowa w obiekcie została wymieniona na węzeł ciepłowniczy zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej, przebudowano instalację c.o., instalację pompy ciepła powietrze/woda, wymieniono oświetlenie na energooszczędne typu LED.

Dzięki stworzeniu sali widowiskowej pojawiła się możliwość organizowania koncertów i przedstawień teatralnych. Galeria zyskała profesjonalne wyposażenie, systemy wystawiennicze, oświetlenie, które pozwalają na właściwą ekspozycję prac. Poprzez zakup koniecznych mebli, remont sali plastycznej z jej zapleczem, poprawiły się warunki, w których odbywają się cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia.

W nowoczesny sprzęt elektroniczny wyposażono studio nagrań, zostało ono także odpowiednio wyciszone, co przekłada się na jakość nagrań i możliwości bardziej profesjonalnego wykorzystywania studia. Prace objęły galerię, salę baletową, pracownię rozwijania umiejętności manualnych, pomieszczenie, które stało się małą salą widowiskową.

80 proc. kosztów tych inwestycji pokryło unijne dofinansowanie.

(COEK STUDIO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%