Zamknij

XIV Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Masters Cup 2020

10:00, 22.10.2020 LKS Matsogi Ciechanów
Skomentuj LKS Matsogi Ciechanów LKS Matsogi Ciechanów

W dniach 16-18 października 2020 r. w miejskiej  hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Ciechanowie odbyła się  XIV edycja Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Mazovia Masters  Cup,

Tym razem w ramach turnieju rozegrano najważniejsze krajowe zawody Mistrzostwa Polski, w czterech kategoriach wiekowych seniorów, juniorów, młodzieżowców i seniorów starszych. Oczywiście podyktowane to zostało stanem epidemii w kraju i brakiem możliwości udziału ekip z zagranicy, które co roku licznie startowały w ciechanowskim Turnieju. Z wiadomych względów nie pobito rekordu frekwencji z roku ubiegłego, kiedy to startowało 868 zawodników, ale ranga Mistrzostw Polski spowodowała, że na starcie pojawili się najlepsi zawodnicy Taekwon-do w Polsce.

Pomimo, że nie wszyscy z Matsogi mogli wystartować m.in. Karolina Królikowska, którą objęła 4 dniowa kwarantanna, to i tak udało się zdobyć kilka cennych krążków.  Bardzo dobrze spisał się Daniel Prusiński, który zdobył złoty medal w walkach do 57 kg i tym samym został Mistrzem Polski Seniorów. Dla młodego ciechanowianina ( 18 lat) to największy sukces w dotychczasowej karierze.

W Mistrzostwach Polski Juniorów bardzo dobrze spisał się Jakub Marczak, który zdobył brązowy medal w konkurencji układów formalnych, natomiast w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Kornel Korzybski powtórzył swój wyczyn z roku ubiegłego i również zdobył brązowy medal w konkurencji układów formalnych. W konkurencjach drużynowych ciechanowski klub Taekwon-do Matsogi zdobył brązowy medal w konkurencji drużynowych układów formalnych.

W sobotnich  Mistrzostwach Polski Juniorów wystartowało 128 zawodników z 39 klubów, w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Seniorów Starszych wystartowało 45 zawodników z 26 klubów natomiast w Mistrzostwach Polski Seniorów wystartowało 125 zawodników z 29 klubów. Zawody rozegrano z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

Organizatorzy, czyli  LKS Matsogi Ciechanów i Polski Związek Taekwon-do pragną serdecznie podziękować za pomoc w organizacji Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, za wsparcie  Urzędowi Miasta Ciechanów oraz za objęcie honorowym patronatem   Prezydentowi Miasta Ciechanów Panu Krzysztofowi Kosińskiemu.