Zamknij
REKLAMA

Żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej powołany do reprezentacji Polski

15:09, 21.06.2022 | EO / 5.MBOT
Skomentuj 5.MBOT
REKLAMA

Szer. Małgorzata Bartosiak, żołnierz 54 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej została powołana do kadry reprezentacji Polski w „Trójboju Siłowym w Wyciskaniu Sztangi Leżąc” Federacji GPC.

Szer. Małgorzata od kilku lat jest w kadrze Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Dzięki regularnym treningom i ciężkiej pracy osiąga sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. W swoim dorobku ma wiele tytułów, m.in. I miejsce w Pucharze Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym, I miejsce w Mistrzostwach Polski w martwym ciągu Federacji GPC 23 – uzyskując rekord Polski, I miejsce w Mistrzostwach Polski w przysiadzie Federacji GPC 23, I miejsce w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym – w kategorii MPF rekord w przysiadzie w wyciskaniu sztangi.  

Małgorzata jest kobietą wielozadaniową – skupia się na rozwoju osobistym, jest w trakcie studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, trenuje - a to wszystko łączy ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Służba w formacji dała jej możliwość uczestniczenia w specjalistycznych kursach, m.in. STANG 2, CLS, wychowania fizycznego i sportu w resorcie obrony narodowej.  Przygodę z trójbojem siłowym zaczęła 4 lata temu, ale jak sama mówi, aktywność fizyczna była w jej życiu od dziecka. Na swój sukces zapracowała ciężką pracą, regularnymi treningami, a także konkretnymi celami, które krok po kroku realizuje. Sport nauczył ją determinacji i dyscypliny. Małgosia podkreśla rolę treningów mentalnych, dzięki którym potrafi przeciwstawiać się trudnościom, przeciwnościom losu oraz zmęczeniu. Przed nią kolejne wyzwania – będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy w  „Trójboju Siłowym w Wyciskaniu Sztangi Leżąc”, które odbędą się w Czechach.

Szer. Małgorzata Bartosiak należy do grona utytułowanych kobiet ze świata sportu, które postanowiły zasilić szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Z formacją związana jest od roku 2020, służy w 54 Batalionie Lekkiej Piechoty w Zegrzu Płd.

Zostań jednym z Nas!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-65 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (- KLIKNIJ TUTAJ), który pomoże w procesie rekrutacji.

 

(EO / 5.MBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%