Zamknij

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych

16:37, 07.07.2021 Judyta Osiecka - Kierownik Oddziału - Regionalny Kierownik Sprzedaży DUS Aktualizacja: 16:42, 07.07.2021
Skomentuj Judyta Osiecka - Kierownik Oddziału - Regionalny Kierownik Sprzedaży DUS Judyta Osiecka - Kierownik Oddziału - Regionalny Kierownik Sprzedaży DUS

Rośnie świadomość ekologiczna Polaków – coraz częściej zastanawiamy się, jak mądrze pozyskiwać energię i z niej korzystać. Położenie geograficzne Polski decyduje o tym, że dużą popularnością cieszą się elektrownie wiatrowe oraz nowoczesne panele fotowoltaiczne, które pozwalają na wykorzystanie światła słonecznego w celu wytworzenia energii elektrycznej.

Odnawialne Źródła Energii (OZE) zyskują coraz większe zainteresowanie wśród rolników, przedsiębiorców oraz właścicieli domów jednorodzinnych, dla których stanowią bardzo efektywny sposób na zaopatrzenie budynków mieszkalnych i gospodarczych w dostęp do prądu. Tego rodzaju instalacje są jednak kosztowne, zaś ich nagła niedyspozycyjność może wiązać się z dyskomfortem dla domowników, a nawet utratą zysku. Dlatego warto zatroszczyć się o ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych i całej konstrukcji – odpowiednia polisa pomoże szybko uporać się z problemem i zniweluje koszty.

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych – na czym polega?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne powoli zdobywają w Polsce popularność. Z tego względu coraz więcej ubezpieczycieli zaczyna oferować polisy obejmujące ochronę takich instalacji. Wiener proponuje także ubezpieczenie osobom, które korzystają z kredytów na zakup fotowoltaiki. Jako jedyne spośród towarzystw w Polsce już od wielu lat oferuje specjalistyczne ubezpieczenia dla odnawialnych źródeł energii. Nie powinno więc dziwić, że właśnie ten ubezpieczyciel ma w ofercie atrakcyjną polisę chroniącą panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Oferowane przez Wiener ubezpieczenie fotowoltaiki obejmuje instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne stanowiące zespół paneli wraz konstrukcją wsporczą i całym niezbędnym oprzyrządowaniem, zamontowane na dachu budowli lub znajdujące się na gruncie. Ochrona ubezpieczeniowa zapewni Ci odszkodowanie na wypadek wystąpienia jednego ze zdarzeń wskazanych w polisie.

Ubezpieczenie fotowoltaiki – zakres ochrony

W ramach ubezpieczenia możesz wybrać zakres dopasowany do Twoich potrzeb. Wiener oferuje polisę opartą na ryzykach nazwanych, a także wariant ubezpieczenia od wszystkich ryzyk. Zdecyduj, która opcja Tobie odpowiada:

Ubezpieczenie fotowoltaiki od ryzyk nazwanych obejmuje:

  • ryzyka wymienione w OWU, m.in.: grad, huk ponaddźwiękowy, huragan, lawina, napór śniegu, osuwanie się ziemi, powódź, pożar, przepięcia (szkody elektryczne), trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek obiektów, zapadanie się ziemi, zalanie,
  • działanie osób trzecich (kradzież instalacji lub jej elementu, wandalizm, dewastacja),
  • koszty związane z akcją ratowniczą lub usuwaniem pozostałości po szkodzie,
  • koszty związane z postępem technologicznym (kiedy nie możliwe jest odkupienie identycznego elementu instalacji, więc trzeba zainstalować nowszy lub droższy model).

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej All Risk obejmuje:

  • wszystkie ryzyka i sytuacje poza tymi, które wskazane są jako wyłączenia i ograniczenia ochrony w OWU,
  • działanie osób trzecich (kradzież instalacji lub jej elementu, wandalizm, dewastacja),
  • koszty związane z akcją ratowniczą lub usuwaniem pozostałości po szkodzie,
  • koszty związane z postępem technologicznym,
  • koszty związane z zakupem energii z sieci w sytuacji, kiedy Twoja instalacja została uszkodzona w wyniku zdarzenia objętego ochroną.

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego Oddziału DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM w Ciechanowie przy ul. Dolnej 9

(Judyta Osiecka - Kierownik Oddziału - Regionalny Kierownik Sprzedaży DUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%