Zamknij

Złóż wniosek i otrzymaj refundację podatku VAT

23.48, 23.01.2023 MOPS Ciechanów Aktualizacja: 23.52, 23.01.2023
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie informuje, że odbiorcy w gospodarstwach domowych, którzy używają gazu do celów grzewczych mogą ubiegać się o refundację podatku VAT opłacanego od zużytego paliwa gazowego.

O zwrot podatku VAT za gaz mogą się ubiegać te gospodarstwa domowe, które używają gazu do celów grzewczych. Zwrotu podatku VAT nie otrzymają więc osoby wykorzystujące gaz tylko w kuchni do gotowania, jak również ci, którzy podgrzewają gazem wodę użytkową.

Kolejnym warunkiem jest kryterium dochodowe, takie samo jakie obowiązywało przy dodatku osłonowym, czyli:

  • 2.100 zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego,
  • 1.500 zł/os. w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.

Korzystanie z gazu do ogrzewania domu czy mieszkania musi potwierdzić wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Trzeba to zrobić od dnia wejścia w życie ustawy, albo później w przypadku głównego źródła ogrzewania wpisanego lub zgłoszonego po raz pierwszy do CEEB.

Zwrot VAT od ceny gazu obowiązuje od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023. O zwrot VAT można się ubiegać po otrzymaniu, a następnie opłaceniu pierwszej faktury za gaz w nowym roku.

Żeby dostać zwrot pieniędzy, trzeba będzie złożyć wniosek o refundację podatku VAT w ciągu 30 dni od dnia otrzymania faktury dokumentującej dostarczenie paliw gazowych.

Do wniosku o zwrot podatku VAT za gaz trzeba będzie załączyć:

  • umowę zawartą przez odbiorcę paliw gazowych z przedsiębiorstwem energetycznym wykonującym działalność gospodarczą w zakresie obrotu paliwami gazowymi lub jej kopię,
  • fakturę dokumentującą dostarczenie paliw gazowych do tego odbiorcy przez to przedsiębiorstwo energetyczne,
  • dowód uiszczenia zapłaty za tę fakturę.

Przyznanie przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta refundacji podatku VAT nie wymaga wydania decyzji.

Jedynie odmowa przyznania zwrotu podatku VAT, uchylenie lub zmiana wysokości refundacji podatku VAT oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranej refundacji podatku VAT wymagają wydania decyzji urzędu.

Informacje przedstawione we wniosku o zwrot podatku VAT za gaz składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: ,,Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.''. Klauzula ta zastępuje pouczenie o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Wzór wniosku udostępniamy poniżej. Można pobrać go również osobiście w siedzibie jednostki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie w pokoju nr.:29.

Wnioski o refundację podatku VAT można składać w MOPS w Ciechanowie - pokój nr.:29 od poniedziałku do czwartku w godz.: 8.00 - 16.00 oraz w piątek w godz.: 7.30 - 15.30.

Pliki do pobrania:

Wzór wniosku o refundację podatku VAT - KLIKNIJ TUTAJ

Klauzula informacyjna - KLIKNIJ TUTAJ

(MOPS Ciechanów)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%