Zamknij

Cykl bezpłatnych warsztatów dla lokalnych przedsiębiorców

11.36, 09.09.2022 MS / Startup Academy
Skomentuj Startup Academy
REKLAMA

Województwo Mazowieckie (reprezentowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego) wraz ze Startup Academy pomoże w doprecyzowaniu założeń Przemysłu 4.0 poprzez realizację serii warsztatów merytorycznych dla przedsiębiorców. Wnioski uczestników znajdą się w raporcie podsumowującym projekt, którego celem jest wzmocnienie roli regionalnych animatorów rozwoju gospodarczego Mazowsza w procesie przedsiębiorczego odkrywania w subregionie ciechanowskim.

Warsztaty są przeznaczone dla przedsiębiorców zarejestrowanych i działających na terenie subregionu ciechanowskiego, którzy swoją działalnością wpisują się w Przemysł 4.0. Szczególnie zaproszeni do udziału są producenci i przetwórcy żywności, przedstawiciele firm medycznych, firm IT tworzących oprogramowanie dla biznesu oraz startupów tworzących rozwiązania związane z Przemysłem 4.0.

Realizacją cyklu zajmuje się Startup Academy - mazowiecka akredytowana instytucja otoczenia biznesu o profilu Centrum Innowacji.

- Naszym celem jest przede wszystkim inspirowanie i zachęcanie uczestników warsztatów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, sprzyjających rozwojowi gospodarczemu. Wiemy, że byłby on niemożliwy bez współpracy przedsiębiorców i firm, dlatego zależy nam również na wzmacnianiu kontaktu pomiędzy nimi. W spotkaniach wezmą zatem udział nie tylko uczestnicy warsztatów, ale również przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu - powiedział Michał Misztal, prezes Startup Academy.

Pierwsze warsztaty z cyklu odbędą się 15 września b.r. w Urzędzie Miasta Ciechanów. Ich tematem będzie generowanie innowacji i pozyskiwanie środków ze szczególnym uwzględnieniem finansowania w Przemyśle 4.0. W ramach pierwszego spotkania zostaną nakreślone struktury inteligentnych specjalizacji, ich celów i założeń.

- Wierzymy, że projekt przyczyni się do zwiększenia zainteresowania transformacją cyfrową, a w konsekwencji do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej mazowieckich przedsiębiorstw. To duża szansa dla przedstawicieli firm z tego regionu, którzy mogą nie tylko zdobyć nowe umiejętności i pozyskać niezbędną dla prowadzenia biznesu wiedzę, ale przede wszystkim - mogą poznać innych przedsiębiorców, nastawionych na networking - powiedziała Aleksandra Szwed, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego.

Kolejny warsztat z cyklu odbędzie się w październiku. Jego głównym tematem będzie anatomia przemysłu, czyli tajniki prowadzenia rosnącego biznesu. Uczestnicy mogą rekrutować się na dowolny warsztat poprzez stronę startupacademy.pl - KLIKNIJ TUTAJ. .

Zadanie publiczne pn. Wzmocnienie roli regionalnych animatorów rozwoju gospodarczego Mazowsza w procesie przedsiębiorczego odkrywania w subregionie ciechanowskim zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Startup Academy to organizacja wspierająca młodych przedsiębiorców, samorządy gotowe do lokalnego szerzenia przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz duże firmy, które chcą zwiększyć efektywność swoich działań oraz generować innowacje stosując narzędzia, metody i techniki startupowe. Akademia zajmuje się organizacją wydarzeń otwartych, szkoleń oraz mentoringów, a także programów akceleracyjnych przygotowujących startupy do kontaktu z inwestorami. Organizacja realizuje również projekty we współpracy z samorządami, dużymi firmami oraz parkami naukowo-technologicznymi na terenie całej Polski, pomagając setkom startupów wdrażać przełomowe rozwiązania w życie.

(MS / Startup Academy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%