Zamknij

Polacy wydali blisko 45 mld na ochronę zdrowia, życia i mienia

12:29, 12.07.2022 | ŁUKASZ RUDNICKI - Kierownik Oddziału i Regionalny Kierownik ds. Sprzedaży SPECTRUM
Skomentuj
REKLAMA

W 2021 roku Polacy wykupili ubezpieczenia osobowe i majątkowe za łączną kwotę 44,6 mld – tak wynika z corocznego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Warto zauważyć, że zainteresowanie polisami zdrowotnymi zwiększyło się o 17% w porównaniu do poprzedniego roku i wykazuje wzrostowy trend na przestrzeni ostatnich lat. Co mówią liczby o świadomości ubezpieczeniowej Polaków oraz ich podejściu do chronienia siebie, bliskich i mienia?

W 2021 roku liczba polis osobowych i majątkowych wyniosła 58 135 637, z czego blisko 4 mln to osoby z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Łączna składka za wszystkie ubezpieczenia chroniące życie, zdrowie i mienie osiągnęła 44,6 mld złotych.

A ile ubezpieczeni oraz poszkodowani otrzymali w świadczeniach i odszkodowaniach?

18,4 mld z ubezpieczeń na życie

7,6 mld z ubezpieczeń majątkowych

2,7 mld za nieszczęśliwe wypadki (NNW)

Warto pamiętać, że są to wyłącznie kwoty wypłat, zaś ubezpieczyciele ponieśli też rozmaite inne koszty, związane np. z organizacją wizyt lekarskich czy usług w ramach medycznego assistance (często są one realizowane w sposób bezgotówkowy dla ubezpieczonego).

Jak chronić to, co najważniejsze?

Życie i zdrowie to najważniejsze zasoby, jakie może posiadać człowiek. Z kolei majątek – a w szczególności dom czy mieszkanie – to podstawowe środowisko życia dla Ciebie i Twoich bliskich, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem lokalu, czy też go wynajmujesz. Wszystkie te aspekty zasługują zatem na odpowiednią ochronę. Ubezpieczenie może zagwarantować Ci, że nie poniesiesz finansowych konsekwencji, a także otrzymasz środki pomagające w odbudowaniu standardu życia – zarówno w razie szkody majątkowej, jak i w przypadku problemów zdrowotnych (zgodnie z zakresem ochrony). Odpowiednia polisa pomoże Ci zabezpieczyć to, co najważniejsze.

Jeżeli troszczysz się o zdrowie i chcesz zapewnić bliskim wsparcie, sięgnij po ubezpieczenia ochronne, które oferują m. in:

 • świadczenia w razie choroby, uszczerbku na zdrowiu, pobytu w szpitalu czy czasowej bądź trwałej niezdolności do pracy,
 • zwrot kosztów leczenia, leków i zakupu lub wypożyczenia sprzętu terapeutycznego,
 • pakiety usług medycznych i około medycznych (prywatna opieka medyczna i assistance medyczny),
 • świadczenia na wypadek śmierci w rodzinie,
 • świadczenie za urodzenie dziecka.

Ubezpieczenia majątkowe mogą objąć ochroną m. in.:

 • dom, mieszkanie lub dom w budowie,
 • budynki niemieszkalne (np. garaż, warsztat, szopa),
 • ogród z roślinnością i wyposażeniem,
 • domek letniskowy z wyposażeniem,
 • odpowiedzialność cywilną przy wynajmie mieszkania,
 • ruchomości (w tym sprzęty RTV/AGD i komputerowe),
 • instalację fotowoltaiczną,
 • nagrobki cmentarne,
 • odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim.

To zaledwie najczęściej wybierane ubezpieczenia – pełna lista dostępnych rozwiązań jest znacznie dłuższa. Jeżeli masz określoną potrzebę ubezpieczeniową i chcesz znaleźć odpowiednią ofertę, warto skorzystać z porady profesjonalisty.

Świadomość ubezpieczeniowa Polaków rośnie, a ubezpieczyciele wychodzą naprzeciw coraz konkretniejszym oczekiwaniom. Dobra oferta ubezpieczeniowa to taka, która daje możliwość dopasowania zakresu ochrony i świadczeń do indywidualnych potrzeb. Na rynku widać zatem coraz więcej dedykowanych produktów oraz elastycznych pakietów. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert?

Skorzystaj z porady eksperta, który reprezentuje wszystkie wiodące w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe. W Oddziale Domu Ubezpieczeniowym Spectrum w Ciechanowie otrzymasz rzetelną informację o dostępnych rozwiązaniach ubezpieczeniowych i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

(ŁUKASZ RUDNICKI - Kierownik Oddziału i Regionalny Kierownik ds. Sprzedaży SPECTRUM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%