Zamknij
REKLAMA

Ruszyło odwodnienie cmentarza. Problem zostanie rozwiązany

12:22, 14.10.2019 | UM Ciechanów
Skomentuj
UM Ciechanów
REKLAMA

Roboty ziemne już wystartowały. Prace na zlecenie miasta realizuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Dzięki inwestycji w odwodnienie cmentarza zniknie istniejący od lat problem zalewania grobów. Doraźne odpompowywanie wody jest mało skuteczne, stąd konieczność kompleksowych działań.

Odwodnienie cmentarza komunalnego to jedno z zadań priorytetowych. W ubiegłym roku wykonana została dokumentacja projektowa. Budowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Pracami objęta będzie wymagająca odwodnienia część terenu o powierzchni 1,23 ha.
Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali miastu problem zalewania kwater. Administrator cmentarza, którym od 2016 roku jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, podkreśla, że w razie konieczności, z zalanego terenu woda wypompowywana jest do beczkowozów i wywożona do oczyszczalni ścieków. Są to jednak doraźne działania, przynoszące zaledwie krótkotrwały skutek. Z uwagi na specyfikę gruntu, na którym zlokalizowany jest cmentarz, problem istnieje od lat, nasila się przy dużych opadach deszczu, w związku z czym rozwiązaniem może być jedynie poważna inwestycja w odwodnienie.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz