Zamknij

Bayraktar dla Ukrainy. Znamy decyzję producenta dronów!

16.00, 28.07.2022 Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Bayraktar TB2 of Ukrainian Air Force.
REKLAMA

Jest decyzja ws. „polskiego” Bayraktara. Producent dronów, które są niezwykle pomocne na ukraińskim froncie, wydał specjalne oświadczenie.

W ostatnich tygodniach - w wyniku ogromnej, społecznej mobilizacji - Polacy zebrali 22,5 miliona złotych na drona Bayraktar TB2, który miałby zostać przekazany ukraińskim wojskom.

Jak przekazuje Wirtualna Polska, zbiórka zainicjowana przez Sławomira Sierakowskiego, cieszyła się ogromną popularnością i niebotyczną wręcz kwotę udało się zebrać naprawdę szybko.

Teraz okazuje się jednak, że do całej inicjatywy i wielkiego zrywu Polaków ustosunkowała się sama firma Bayraktar - turecki producent bezzałogowych rozpoznawczo-bojowych dronów.

- W obliczu Pana kampanii, przekażemy dron Bayraktar TB2 Ukraińcom bezpłatnie, aby mogli jak najlepiej bronić swojej ojczyzny.

- napisali w liście do Sierakowskiego członkowie zarządu firmy Bayraktar.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim Polakom, którzy wsparli tę znaczącą akcję. Jesteśmy pod wrażeniem, że w zorganizowanej przez Pana kampanii wzięły udział setki tysięcy Polaków.

- dodali Turcy.

Powstaje zatem pytanie, co z zebranymi milionami złotych? Na to przedstawiciele firmy Bayraktar także mają pomysł!

- Będziemy mieć na oku przeznaczenie zebranych funduszy przez ukraińskie organizacje charytatywne na cele, które służą wzmacnianiu Ukrainy.

- napisali.

Zebrane środki trafią zatem na organizacje charytatywne wspierające Ukraińców w walkach z najeźdźcą.

- Aspirujemy do tego, żeby ta oferta i ta kampania odniosły sukces w ratowaniu życia niewinnych Ukraińców w tak trudnych czasach. Modlimy się, żeby jak najszybciej się skończyły.

- podsumowali swój list do inicjatora zbiórki „Bayraktar dla Ukrainy” przedstawiciele producenta.

 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

nicknick

2 0

Bayraktar to Turecko-Ukraińska firma. Zbiorka byla na Bayraktara, więc bez względu na to, ze zostal otrzymany za darmo, to i tak powinien byc zakupiony drugi. Cos tu nie tak jezeli to takie potrzene mogli posiadac dwa. 22:35, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LiszkaLiszka

0 0

Polska w runie *%#)!& na Ukrainie. 12:33, 30.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%