Zamknij

Dar dla ukraińskich sierot

20.40, 07.07.2022 . Aktualizacja: 20.48, 07.07.2022
Skomentuj Fot. Bartosz Gnojewski
REKLAMA

Cały bus darów zebranych w Ciechanowie – zabawki, koce oraz ubrania dla dzieci i dorosłych trafił do dwóch sierocińców w Ukrainie.

Zaraz po agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w Biurze Poselskim Arkadiusza Iwaniaka w Ciechanowie rozpoczęto zbiórkę żywności, ubrań, zabawek oraz artykułów pierwszej potrzeby, które trafiły m.in. do uchodźców, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Przez wiele tygodni dary były wydawane w siedzibie Biura Poselskiego, które mieści się w Domu Nauczyciela. Część została przekazana w ramach transportów humanitarnych, które prezydent Krzysztof Kosiński wysyłał do Chmielnickiego.

To, co pozostało po zakończeniu akcji trafiło teraz do dwóch sierocińców w Ukrainie. To efekt współpracy Sebastiana Andrzejczaka – asystenta społecznego Posła na Sejm RP Arkadiusza Iwaniaka z grupą „Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz”. – Dary z Ciechanowa trafiły do sierocińców w miejscowościach: Pidbuż (mieszka tam 36 dzieci) oraz Mościska (przebywa tam łącznie 130 osób, w tym ok. 40 dzieci). Obie placówki z znajdują się w odległości 60 km od granicy polsko-ukraińskiej. Już kilkukrotnie byliśmy w tych miejscach – powiedział nam Bartosz Gnojewski reprezentujący „Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz”.

- Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc i to dzieciom. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w tamtą zbiórkę. Zarówno darczyńcom, jak i wolontariuszom – mówi Sebastian Andrzejczak.

Na zdjęciu: Katarzyna Kopka z grupy „Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz” oraz Sebastian Andrzejczak - asystent społeczny Posła na Sejm RP Arkadiusza Iwaniaka przy załadowanym darami busie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%