Zamknij

Dzień aktywizacji zawodowej dla uchodźców z Ukrainy

18.20, 25.06.2022 UMWM Aktualizacja: 18.32, 25.06.2022
Skomentuj UMWM
REKLAMA

Już w najbliższy wtorek (28 czerwca br.), przy ul. Nowy Świat 15/17 będzie miała miejsce kolejna edycja Dnia Aktywizacji Zawodowej dla uchodźców z Ukrainy w Warszawie. Podczas wydarzenia, które odbywać się będzie w godz. 10:00 – 16:00, będzie można m.in.: poznać zasady pisania CV, przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, czy poznać oferty pracy.

W Dniu Aktywizacji Zawodowej dla uchodźców z Ukrainy w Warszawie wezmą udział:

  • Urząd Pracy m.st. Warszawy,
  • pracodawcy
  • agencje zatrudnienia
  • organizacje pozarządowe

Fundacje, które będą brały udział w wydarzeniu, zapewnią wolontariuszy – tłumaczy oraz będą prowadzić punkty informacyjne dotyczące nauki języka polskiego, pisania CV, doradztwa zawodowego, wsparcia w udzieleniu informacji w zakresie legalizacji pobytu, legalizacji pracy.

Osoby zainteresowane, w Dniu Aktywizacji Zawodowej, będą mogły wziąć udział w warsztatach dotyczących zatrudnienia, w tym:

  • pisania cv,
  • przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej w Polsce (wraz z praktycznymi ćwiczeniami),
  • konsultacji z języka polskiego w obszarze związanym z pracą.

Podczas wydarzenia będzie funkcjonował również punkt informacyjno-konsultacyjny, gdzie będzie udzielana pomoc przez pracowników Wydziału Rynku Pracy oraz Wydziału Cudzoziemców dot. legalizacji pobytu oraz zatrudnienia.

Aby ułatwić proces znajdowania pracy uchodźcom Mazowiecki Urząd Wojewódzki stworzył specjalny formularz dla firm dotyczący oferowania pracy w miejscach tymczasowego zakwaterowania: - KLIKNIJ TUTAJ

Osoby, które potrzebują wsparcia w poszukiwaniu pracy mogą zarejestrować się w powiatowym urzędzie pracy. Zarówno obywatele Polski, jak i Ukrainy, mogą skorzystać tam np. z pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i szkoleń. W przypadku pytań dotyczących procedur zatrudnienia można również kontaktować się z portalem Zielona Linia - KLIKNIJ TUTAJ oraz infolinią 19524. Warto również śledzić oferty pracy pojawiające się w Centralnej Bazie Ofert Pracy i na Wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia.

 

(UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%