Zamknij

Żołnierze wyszli ze szpitala...

09:21, 13.07.2021 PP Aktualizacja: 09:27, 13.07.2021
Skomentuj

Przez ponad rok żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierali personel Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie w walce z pandemią COVID-19. W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej współpraca ta została podsumowana i symbolicznie zakończona.

Dyrektor szpitala Andrzej Kamasa podkreślał, że współpraca odbywała się na wielu obszarach funkcjonowania placówki.

- Mogliśmy liczyć na wsparcie w organizacji pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Żołnierze transportowali badania i chorych na badania, raportowali stan łóżek i generalnie wspierali codzienne działanie SOR. Pomagali w głównym wejściu szpitala. Wspomagali organizację pracy oddziału zakaźnego oraz działu żywienia w codziennej dystrybucji posiłków. Bardzo ważną rolę pełnili w dziale zaopatrzenia przy rozładunku i dystrybucji dostaw materiałów medycznych, w tym środków ochrony osobistej. Obecnie odgrywają ważną rolę w szpitalnym punkcie szczepień. Za to wszystko chcemy serdecznie podziękować - za zaangażowanie! Szczególnie zaś Panu Pułkownikowi za osobistą pomoc i wielokrotnie deklarowaną i wspartą czynami chęć niesienia pomocy ciechanowianom i personelowi naszego szpitala. Dziękuję każdemu z żołnierzy naszej brygady za zaangażowanie i szczególną odpowiedzialność za wykonywane obowiązki i świadomość potrzeby, dla której znaleźli się w naszym szpitalu – podkreślał Kamasa.

Pułkownik Mieczysław Gurgielewicz - dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreślał, że zawieszenie współpracy nie jest całkowite i stałe. Terytorialsi w dalszym ciągu będą wspierali punkty szczepień, w tym również punkt zlokalizowany w ciechanowskim szpitalu. Około 150 żołnierzy wykonuje w dalszym ciągu zadania w punktach szczepień na terenie działań 5MBOT.

- Żołnierze mojej brygady od początku pandemii realizowali zadania w 33 placówkach służby zdrowia. Ciechanowski szpital był jedną z nich. Cieszę się, że mogliśmy się zaangażować. Wtedy gdy żołnierz nie walczy z bronią w ręku, jest potrzebny do wsparcia społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych zawsze, kiedy tylko będzie ono potrzebna. Deklaruję ze swojej strony, że jeśli przyjdzie taka potrzeba to tutaj wrócimy. To była dla nas cenna lekcja. Żołnierze zobaczyli jak wygląda służba zdrowia z drugiej strony. Była to lekcja wrażliwości i empatii w stosunku do drugiego człowieka. Wierzę, że dzięki tej lekcji moi żołnierze w przyszłości będą lepiej wykonywali swoje zadania – podkreślał pułkownik.

Dyrektor szpitala, korzystając z okazji, podziękował również dziennikarzom, którzy pierwszy raz od początku pandemii zebrani byli w licznym gronie na uroczystości.

- W imieniu swoim i pracowników serdecznie dziękuję za to, że byliście z nami w tym trudnym czasie. Że przekazywaliście informacje mieszkańcom w sprawie rozwoju pandemii i sytuacji w szpitalu. Co jest najważniejsze – przekazywaliście te informacje w sposób obiektywny, który nie powodował niepotrzebnej paniki i sensacji. Rzecznik szpitala – Agnieszka Woźniak, była do dyspozycji mediów praktycznie każdego dnia. Wasza służba na rzecz społeczności lokalnej jest bardzo ważna – dziękował Andrzej Kamasa.

Podczas spotkania dowódca 5MBOT otrzymał miły prezent. Nie zabrakło również słodkiego tortu, którego skosztowali wszyscy obecni.

 

Piotr Pszczółkowski

fot. Piotr Pszczółkowski

Dowódca 5MBOT i dyrekcja ciechanowskiego szpitala podsumowali współpracę w okresie pandemii.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%