Zamknij

Terytorialsi rozdali ponad 40 tysięcy darmowych maseczek

11:09, 24.03.2021 | 5MBOT
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

Na terenie Mazowsza od wtorku rozpoczęła się dystrybucja darmowych maseczek ochronnych, dostarczonych przez ministerstwo zdrowia. Do akcji zaangażowano także wojsko.

Do województwa mazowieckiego trafiło 21 milionów darmowych maseczek, za dystrybucję których odpowiadają samorządy. Władze Warszawy, do której trafiło 7 mln maseczek, o wsparcie w ich rozdawaniu wśród mieszkańców zwróciły się do Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze trzech batalionów z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza zaangażowani zostali by rozdać  na terenie Warszawy ponad 40 tysięcy maseczek. Terytorialsi z Ciechanowa, Komorowa i Siedlec stanęli wczoraj w najbardziej uczęszczanych lokalizacjach by jak największa liczba mieszkańców Stolicy mogła otrzymać maseczki.

Środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekcyjny od ponad roku stały się nieodłącznym elementem każdego Polaka, dlatego wczorajsza inicjatywa cieszyła się dużym powodzenie, maseczki schodziły w błyskawicznym tempie.

(5MBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%