Zamknij

Motocyklem bezpiecznie do celu. Apel pułtuskich policjantów

12:27, 30.04.2021 | mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

Wiosna to czas wyczekiwany przez wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach, gdyż właśnie wtedy rozpoczyna się sezon motocyklowy. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem. Pułtuscy policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze.

 

Motocyklisto pamiętaj!

Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to właśnie niedostosowanie prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Skrzyżowania powinno się pokonywać z prędkością bezpieczną. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że możemy znajdować się w martwym polu widzenia innego kierowcy.

Częstym błędem jest założenie przez motocyklistę, że kierujący samochodami, go widzą, dlatego użytkownik jednośladu nigdy nie powinien "wciskać się" pomiędzy jadące pojazdy. Kiedyś ktoś może go nie zauważyć.

Odpowiednio wcześniej należy sygnalizować manewr skrętu, ale ważny jest też odpowiedni ubiór - jaskrawe, żywe kolory zwiększają widoczność.

Ubiór ma znaczenie nie tylko dla widoczności, ale i bezpieczeństwa - motocyklista powinien zawsze zakładać ubranie z długimi rękawami i nogawkami, rękawiczki, specjalne stroje z wzmocnieniami na kolanach i łokciach, ale też takie, które nie utrudniają ruchów. A przede wszystkim zawsze należy zakładać dopasowany indywidualnie kask.Zachęcamy też do zakładania bez względu na porę dnia elementów odblaskowych, które poprawią widoczność użytkowników jednośladów!

 

Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów - pamiętajcie, że zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach!

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.

(mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%