Zamknij

U SĄSIADÓW: Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych listami gończymi

20:25, 29.04.2021 | podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji osób na co dzień nazywani są przez swoich kolegów „poszukiwaczami”. Zajmują się odnajdywaniem osób zaginionych, a także poszukiwanych, ukrywających się przed organami ścigania. Czynności realizują nie tylko na terenie pow. płońskiego, ale całego kraju, współpracując z funkcjonariuszami z innych jednostek. W ostatnich dniach w ich ręce wpadło dwóch poszukiwanych listami gończymi, w tym ukrywający się w Gdańsku 25-latek.

Policjanci z Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy na co dzień szukają nie tylko osób zaginionych, ale ścigają też przestępców, poszukiwanych listami gończymi. Często „namierzając” osoby pozostające w ich zainteresowaniu sprawdzają po kilka adresów dziennie, nie tylko na terenie powiatu płońskiego, czy województwa Mazowieckiego, ale na terenie całego kraju.

W ostatnim czasie „poszukiwacze” z Płońska prowadzili czynności w oparciu o swoje ustalenia i precyzyjne informacje funkcjonariuszy z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Według policjantów z Radomia i Płońska, w jednym z mieszkań znajdującym się na dużym gdańskim blokowisku, miał się ukrywać 25-latek poszukiwany listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, gdy wychodził z obserwowanego mieszkania. Nie krył on swojego zaskoczenia na widok policjantów. Przyznał, że co jakiś czas zmieniał miejsce swojego pobytu, a w Gdańsku miał zostać jeszcze tylko kilka dni. Trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku. Mężczyzna ma na swoim koncie oszustwo, kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków.

Drugi poszukiwany listem gończym „namierzony” został przez policjantów z Płońska w jednej z miejscowości na terenie gm. Załuski. Gdy policjanci weszli na teren posesji, gdzie miał przebywać i zaczęli rozmawiać z mieszkającymi tam osobami, 39-latek akurat wyszedł z jednego z budynków. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rzucił się do ucieczki, wbiegł po schodach na strych domu i tam się zabarykadował. Nie miał jednak szans z „poszukiwaczami”. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego. Odbędzie tam karę 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. List gończy za 39-latkiem wydał Sąd Rejonowy w Płońsku.

(podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%