Zamknij

Wypadek na ul. Sienkiewicza w Mławie, kierowca volkswagena potrącił pieszą

13:00, 16.09.2020 | asp.szt. Anna Pawłowska
Skomentuj KPP w Mławie
REKLAMA

W niedzielę, 13 września na ul. Sienkiewicza w Mławie, w pobliżu wiaduktu, kierowca volkswagena potrącił pieszą na przejściu. To już drugie, w ciągu ostatnich dni, niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Mławie. Policja apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło chwilę po godz. 10. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Polo, 75-letni mieszkaniec pow. mławskiego, zjeżdżając z wiaduktu w kierunku miasta, potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. 58- letnia mławianka, z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają obowiązek zachować szczególną ostrożność w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący pojazdami powinni zwolnić i umożliwić pieszemu bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni. Pieszy powinien także zachować ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania. Należy upewnić się, że wchodząc na przejście pieszy jest widoczny i nie zmusi kierującego do nagłego hamowania. Wtargnięcie pieszego na przejście, to groźna sytuacja, która prowadzić może do wypadku. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami – zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami.

(asp.szt. Anna Pawłowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz