Zamknij

Płońscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców...

11:00, 13.02.2020 | KPP w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek, 11 lutego dzięki reakcji dwóch obywateli płońscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wczoraj płońscy policjanci wezwani zostali do miejscowości Gawłowo, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał wjechać samochodem do rowu. Funkcjonariusze ustalili, że auto stojące w rowie zauważył przejeżdżający tą drogą obywatel. Kierowca zatrzymał się, by sprawdzić co się stało. Za kierownicą osobowego fiata zastał mężczyznę, od którego mocno czuć było alkohol. Natychmiast wezwał na miejsce Policję, a sam uniemożliwił pijanemu kierowcy wyjechanie z rowu.  Policjanci ustalili, że fiatem kierował 49-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto.  Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Następną  interwencję wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy policjanci podjęli w nocy w miejscowości Goławin. Jadący krajową 62-ką obywatel zwrócił uwagę na styl jazdy kierowcy osobowego volkswagena, wskazujący na to, że mógł być pijany i powiadomił policję. Chwilę po zgłoszeniu, na łuku drogi kierujący vw stracił panowanie nad pojazdem, auto wpadło w poślizg i zatrzymało na jezdni prostopadle do barier energochłonnych, blokując jeden pas ruchu. Kierowcą tego pojazdu okazał się być 51-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk posiadający czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Reakcja zgłaszających w obu tych sytuacjach zasługuje na uznanie. Pamiętajmy, że brak naszej reakcji, gdy widzimy jak ktoś łamie prawo, świadczy o tym, że akceptujemy taki stan rzeczy i godzimy na możliwe, tragiczne skutki takich zachowań.

Nie bójmy się reagować i wzywać służby widząc nietrzeźwego kierującego. Swoim działaniem możemy uratować czyjeś życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii.

(KPP w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone