Zamknij

Kolejne cofnięte liczniki w powiecie ciechanowskim...

10:00, 24.01.2020 | podkom. Ewa Brzezińska, KPP Ciechanów
REKLAMA
Skomentuj

Niemal codziennie podczas kontroli pojazdów funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie ujawniają cofnięte liczniki. Przypominamy, że zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Pierwszy samochód marki Citroen został skontrolowany we wtorek, 21 stycznia w Ciechanowie na ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych. Podczas sprawdzenia stanu drogomierza zamontowanego w pojeździe policjanci ustalili,  że stan licznika Citroena podczas ostatnich badań technicznych wynosił 156544 km, natomiast  teraz licznik wskazywał 100178 km.

Do drugiego ujawnienia cofniętego  licznika, doszło również tego samego dnia na tej samej ulicy. Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu marki Audi funkcjonariusze ujawnili rozbieżności dotyczące faktycznie przebytych kilometrów przez ten samochód. Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu o 75 tysięcy kilometrów.  

W środę, 22 stycznia w miejscowości Niestum na ul. Gruduskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Iveco. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd, a działając w ramach nowych uprawnień, skontrolowali także aktualny stan drogomierza. Okazało się że aktualny stan licznika w tym pojeździe nie zgadza się ze stanem drogomierza wpisanego podczas ostatniego badania technicznego. Przebieg tego pojazdu był młodszy o 377 tys km.

Za przestępstwa zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru zgodnie z zapisem art. 306a kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.

(podkom. Ewa Brzezińska, KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone