Zamknij

Ciechanowscy policjanci kontrolują autokary, jeden z kierowców podczas kontroli był po użyciu alkoholu

22:21, 10.05.2022 | kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Policjanci z ciechanowskiej policji kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy, dokumenty oraz stan techniczny pojazdów, wszystko po to aby zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W poniedziałek podczas takiej kontroli policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokar z młodzieżą, którego kierowca w trakcie prowadzonej kontroli znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na wycieczki, obozy lub kolonie. Stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy to podstawowe elementy każdej kontroli autokaru.

Od początku maja ciechanowscy policjanci przeprowadzili 9 kontroli autokarów. W poniedziałek rano policjanci nie dopuścili do kierowania 43-letniego mieszkańca pow. płońskiego, który był pod wpływem alkoholu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej jednej z ciechanowskich placówek mieli jechać na wycieczkę szkolną. Kierowca, który miał przebyć z dziećmi długą trasę miał w organizmie ponad 0,2 promila alkoholu.

Przypominamy, że można umówić się na kontrolę autobusu w Ciechanowie. Taką potrzebę można zgłosić pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Dane kontaktowe dla osób chcących zgłosić potrzebę kontroli autokaru:

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych 25,

e-mail: [email protected],

Ciechanowscy policjanci przypominają, że na stronie internetowej bezpiecznyautobus.pl - KLIKNIJ TUTAJ można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę lub którym pojadą nasze dzieci. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu wyświetlane są takie informacje jak: dane techniczne, ważność badań technicznych, status rejestracji, ilość miejsc, przebieg, rok produkcji oraz ubezpieczenie OC.

(kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%