Zamknij

Ciechanowscy policjanci kontrolują użytkowników jednośladów

15:07, 09.05.2022 | kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów
Skomentuj KPP Ciechnów
REKLAMA

Policja prowadzi ogólnopolską akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Przez ostatni weekend ciechanowscy policjanci skontrolowali 8 użytkowników motocykli i motorowerów. W dwóch przypadkach kierowcy nie posiadali odpowiednich uprawnień do kierowania motocyklami.

W niedzielę 8 maja około godz. 13:00 w m. Pęchcin, 40-letni kierowca motocykla marki Honda  jechał bez obowiązujących uprawnień kategorii A, dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość.

Tego samego dnia około godz. 16:00 w miejscowości Grzybowo, policjanci zatrzymali do kontroli 19-letnią kierującą Hondą CBR 125. W tym przypadku uprawnienia kat. B były by wystarczające do kierowania tego typu pojazdem, jednak warunkiem jest posiadanie prawa jazdy kat. B od co najmniej 3 lat. 19-latka posiadała uprawnienia od lipca ubiegłego roku co nie jest wystarczające aby kierować tego typu jednośladem.

Również w niedzielę policjanci interweniowali w m. Ostaszewo, gdzie 45-letni kierowca motocykla był uczestnikiem zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przewrócił się . Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

(kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%