Zamknij

Policjantka zabiła syna, a później strzeliła do...

08:15, 07.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci policjantki i jej dziecka. Kobieta zastrzeliła z broni służbowej 9-letniego syna, a następnie sama targnęła się na swoje życie.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2020 roku. Zwłoki 30-letniej policjantki, a także jej syna znaleziono w lesie niedaleko Środy Wielkopolskiej. 

- Funkcjonariuszka była poszukiwana od rana po tym, jak nie zgłosiła się do pracy. Jak ustaliła prokuratura, dzień wcześniej policjantka pozostała w domu, bo nie pełniła służby. Rano odwiozła syna do szkoły, następnie odebrała go w godzinach popołudniowych i m.in. wybrała się ze swoją matką na grzyb

- podaje serwis Wirtualna Polska. 

30-latka pełniła służbę w komisariacie policji w w podpoznańskim Swarzędzu. Pracowała w policji sześć lat. 

Prokuratura umorzyła sprawę

Postępowanie prowadzono pod kątem "zabójstwa 9-letniego syna policjantki oraz doprowadzenia namową 30-letniej funkcjonariuszki do popełnieniu samobójstwa lub udzielenia jej pomocy w targnięciu się na swoje życie". 

Prokuratura przesłuchała aż 97 świadków, a niektórych z nich wielokrotnie. Śledczy sprawdzali sprawy, które prowadziła policjantka, by ustalić czy mogły mieć one jakiś związek ze zdarzeniem. 

W przypadku śmierci chłopca postępowanie umorzono "wobec śmierci sprawcy". Natomiast śledztwo w części doprowadzenia policjantki do śmierci nie wykazało udziału osób trzecich. 

- Nikt jej nie zmusił ani nie doprowadził poprzez jakieś działania, np. namowy lub udzielenie pomocy, do popełnienia samobójstwa

powiedziała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Ewa Woźniak

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%