Dwóch pijanych kierowców w rękach ciechanowskich policjantów. Obydwaj odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem.
W poniedziałek (5 maj br.) tuż po godzinie 3.00 ciechanowscy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że przez miejscowość Gołymin-Ośrodek w kierunku drogi krajowej nr 60, kierowca forda modeo jedzie "od boku do boku" i może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze skierowani na miejsce zgłoszenia zauważyli wskazany samochód w miejscowości Gołymin-Ośrodek na ul. Smoleńskiego w przydrożnym rowie. Za kierownicą pojazdu siedział 44-letni mieszkaniec pow. pułtuskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 44-latka 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Samochód, którym kierował nietrzeźwy 44-latek został zabezpieczony na parkingu strzeżonym na poczet przyszłej kary.
Tego samego dnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 35-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego poruszał się ul. Ciechanowską w Ojrzeniu mając w organizmie ponad 1,5 promila. W tym przypadku pojazd został przekazany właścicielowi, sąd podejmie decyzję co do przepadku równowartości motoroweru.
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego pijanym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.
PAMIĘTAJMY! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych, ponieważ alkohol:
- zmniejsza szybkość reakcji
- ogranicza pole widzenia
- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz