Zamknij

Mieszkanka powiatu ciechanowskiego oszukana metodą "na córkę"

14.53, 20.01.2023 MZ-KPP Ciechanów / KB Aktualizacja: 22.45, 24.01.2023
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Blisko 15 tysięcy złotych straciła 81-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która uwierzyła kobiecie podającej się przez telefon za jej córkę. Seniorka przekazała gotówkę podstawionej oszustce.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia br. w jednej z miejscowości gminy Regimin. Do seniorki zadzwoniła kobieta i przedstawiła się jako jej córka. Kobieta zachrypniętym głosem powiedziała, że ma problemy zdrowotne, trafiła do szpitala i potrzebuje pieniędzy na leczenie. 81-latka nie podejrzewała podstępu, gdyż rozmówczyni była przekonująca i wiarygodna. Po pieniądze miała przyjść o umówionej porze jej koleżanka. Starsza kobieta dała się przekonać i bez cienia wątpliwości przekazała 14,5 tysiąca złotych. Dopiero kilka godzin później, po skontaktowaniu się z córką przekonała się, że padła ofiarą oszustwa. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomiła Policję, która niezwłocznie wszczęła poszukiwania oszustek.

Aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób podających się za naszych bliskich.

Sytuacje jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają różne, a ich pomysłowość nie zna granic:

- najczęściej elementem ich działania jest wytypowanie na swoje ofiary osób starszych, mieszkających samotnie.

- oszuści próbują zdobyć nasze zaufanie. Nie dajmy się nabrać na zachrypnięty, zmieniony głos rzekomego wnuczka czy córki.

- nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Najważniejszym jest aby w takim przypadku zawsze skontaktować się z osobą, do której ma trafić pożyczka.

Jeżeli podejrzewamy, ze mamy do czynienia z oszustem natychmiast poinformujmy Policję!

(MZ-KPP Ciechanów / KB)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%