Zamknij

Uwaga na trudne warunki na drodze!

14.02, 19.01.2023 MZ-KPP Ciechanów / KB Aktualizacja: 14.25, 24.01.2023
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Opady deszczu, śniegu oraz przymrozki mocno utrudniają jazdę. W tym okresie to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy powinni wykazać się wtedy jeszcze większą czujnością i koncentracją.

21-letni pasażer został ranny w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj na drodze rejonie m. Łysakowo. W dwóch kolejnych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę (18 styczeń br.) około godz. 15.30 na drodze relacji Ciechanów-Grudusk w miejscowości Łysakowo. 20-letni kierujący samochodem Citroen poruszał się w kierunku Gruduska. Wraz z nim podróżował 21-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Kierujący nie dostosował prędkości do trudnych warunków, które panowały na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Pojazd przewrócił się na bok i zatrzymał się na przeciwległym pasie ruchu. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe.  Pasażer z obrażeniami ciała  przewieziony został do szpitala.

Tego samego dnia na drodze wojewódzkiej nr 616 doszło jeszcze do dwóch zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie został ranny.

Około godziny 16.20 w miejscowości  Leśniewo Dolne kobieta kierująca pojazdem Opel Agila nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut później w miejscowości Przążewo. Tam kierujący pojazdem Daewoo również nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd  Renault. Nikomu nic się nie stało.

Pamiętajmy o:

- dostosowaniu stylu jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych,

- dbaniu o stan techniczny swojego auta,

- sygnalizowaniu z wyprzedzeniem swoich planowanych manewrów,

- zachowaniu większej odległość od aut jadących przed Tobą,

- zwolnieniu – nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków drogowych,

- przestrzeganiu przepisów drogowych i stosowaniu się do obowiązującego oznakowania,

W trosce o bezpieczeństwo własne i innych Policja apeluje zarówno do kierujących jak i pieszych o zachowanie ostrożności, gdy na drodze panują trudne warunki pogodowe.

(MZ-KPP Ciechanów / KB)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%