Zamknij

10 zarzutów usłyszało 4 zatrzymanych w związku z kradzieżami przesyłek kurierskich

18.11, 25.11.2022 JB-KPP Ciechanów / KB Aktualizacja: 15.20, 29.11.2022
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Trzej mężczyźni kradli przesyłki kurierskie. Czwarty z zatrzymanych jest podejrzany o paserstwo. Wartość strat oszacowano na blisko 12 tysięcy złotych. Ciechanowscy kryminalni przedstawili łącznie 10 zarzutów.

Zgłoszenie w sprawie kradzieży przesyłek kurierskich wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie we wtorek  22 listopada br.

Sprawą kradzieży przesyłek kurierskich zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Z zebranych informacji wynikało, że do pierwszej kradzieży doszło pod koniec października. Wtedy to z zaplombowanej naczepy ciężarówki zginęły dwie przesyłki. W kolejnych dniach ginęło coraz więcej paczek, 6, 7 aż w końcu 29. Łącznie podczas transportów przesyłek kurierskich pomiędzy magazynami zniknęły 44 przesyłki o wartości blisko 12.000 zł.

Następnego dnia zatrzymano w związku z tą sprawą czterech mężczyzn w wieku 21, 29, 31 i 36 lat. Są to mieszkańcy pow. ciechanowskiego oraz pow. pułtuskiego. Trzech z nich usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem natomiast jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W wyniku przeprowadzonych czynności część skradzionego mienia została odzyskana.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(JB-KPP Ciechanów / KB)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%